Rzemieślnik Pilzno wygrał w Nisku z Sokołem

Witold Kaczmarczyk
Piłkarze Sokoła Nisko (niebiesko-białe stroje) przegrali u siebie z Rzemieślnikiem Pilzno. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
Rzemieślnik wciąż niepokonany na wiosnę! Pomimo walecznej postawy piłkarze z Niska musieli uznać wyższość "rycerzy wiosny" z Pilzna.

Gospodarze opromienieni ostatnimi sukcesami przystąpili do sobotniego pojedynku bardzo zmotywowani.

Szybko opanowali środek murawy, gdzie prym wiódł grający trener miejscowych Artur Lebioda. To właśnie ten zawodnik mógł otworzyć wynik spotkania już w 8 minucie, lecz na posterunku zameldował się golkiper gości Michał Wilczyński.

Niżanie dopięli swego w 16 minucie, kiedy to po problematycznym faulu na Piotrze Niemcu do futbolówki podszedł Grzegorz Woźniak i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Ta bramka wyraźnie rozsierdziła przyjezdnych, którzy momentalnie przypomnieli sobie o swoim miejscu w ligowej tabeli. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Daniel Popiela.

W 28 minucie wykorzystał on precyzyjne podanie w uliczkę od Bartłomieja Bogacza i "spotkanie rozpoczęło się na nowo".

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Goście dominowali, a ambitni miejscowi próbowali akcjami zaczepnymi wyjść na prowadzanie.

Ta sztuka uda się jednak zawodnikom z Pilzna. W 63 minucie na listę strzelców wpisał się Andrzej Wójcik, który wykorzystał przytomne podanie Sebastiana Hajnasa i strzałem w lewy róg bramki pokonał Tomasza Osipę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, chociaż piłkarze Sokoła mogli wyrównać. Najbliżej szczęścia był w ostatniej minucie wprowadzony Rafał Wojtak, jednak piłkę po jego strzale głową, na rzut rożny sparował Wilczyński.

Gospodarze w minorowych nastrojach opuszczali plac gry. Pomimo wielkiej ambicji trzy jakże ważne punkty pojechały do Pilzna, a miejscowi muszą szukać szczęścia w kolejnych pojedynkach.

SOKÓŁ NISKO - RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-2 (1-1)

1-0 Woźniak (16., rzut karny), 1-1 Popiela (28., asysta Bogacz), 1-2 Wójcik (63., asysta Hajnas).

SOKÓŁ: Osipa - Pławiak, A. Nowak, Sałek (74. Świąder), Śnios (64. Orliński) - Niemiec, Lebioda, D. Wojtak, Woźniak (77. R. Wojtak), M. Nowak (61. Tabaka) - Kaczmarczyk.

RZEMIEŚLNIK: Wilczyński - Hajec, Mikulski, Bartkowski (57. Mitek), Lesiak - K. Mędrek (76. Nowak), Nalepka, Popiela, Wójcik - Bogacz, Hajnas.

SĘDZIOWALI Sławomir Chmiel oraz Mieszko Sobczak i Sławomir Leja (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Pławiak, D. Wojtak, Świąder - Bartkowski, K. Mędrek.
WIDZÓW: 200.

Szczegółowa relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach