Rzeszów marzy o złotym secie i awansie Asseco Resovii [LIVE]

Marek Bluj
Archiwum
Już dziś decydujące starcie pomiędzy Asseco Resovią i Jastrzębskim Węglem o awans do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zapraszamy na relację live, od godziny 18.

Trener Lorenzo Bernardi

Rzeszów - wtorek (11.02), godz. 18. Sędziują: Milan Rajković (Serbia) i Boris Skudnik (Słowacja). Na żywo: Polsat Sport, Radio Rzeszów, www.nowiny24.pl/live.

By grać o trofeum rzeszowianie muszą pokonać rywala 3:0 lub 3:1 i dodatkowo zwyciężyć w "Złotym Secie".

Dziś jest ten najważniejszy dzień i najważniejszy mecz. Nie tylko w tym sezonie. Lepszy z tej pary pojedzie w marcu do Ankary na Final Four Ligi Mistrzów. Cały Rzeszów żyje tym pojedynkiem.

To druga osłona polskiej bitwy o Final Four. Po pierwszym meczu bliżej spełnienia marzeń jest zespół z Jastrzębia, który wygrał 3:0 i do szczęścia potrzebuje tylko dwóch setów. Rzeszowianie muszą wygrać cztery. Podopieczni trenera Andrzej Kowala muszą wziąć rewanż za Jastrzębie i pokonać przeciwnika 3:0 lub 3:1. Wtedy rachunki się wyrównają i o tym, kto wywalczy bilety na turecki finał zadecyduje grany do 15 punktów złoty set. Takiego meczu, o taką stawkę dawno na Podpromiu nie było. Polskie derby w LM elektryzują cały siatkarski kraj.

- Udało się stworzyć dobrą ekipę. Awans do Final Four jest dla nas bardzo ważny pod względem sportowym i prestiżowym. I po pierwszym meczu stoimy przed ogromną szansą gry w czwórce najlepszych drużyn Europy. Chcąc tam trafić musimy się z Resovią uporać - powiedział prezes jastrzębskiego klubu Zdzisław Grodecki.

Team trenera Lorenzo Bernardiego zameldował się w Rzeszowie w najmocniejszym składzie. W Resovii na pewno zabraknie Krzysztofa Ignaczaka. Czy zagra Dawid Konarski, który w piątek nabawił się urazu barku? Przekonany się przed samym spotkaniem.

Nasi zawodnicy zapowiadają, że zostawią na boisku serce i duszę, i do ostatniej piłki będą walczyć o awans. Muszą zacząć od dobrej zagrywki, "przycisnąć" nią rywali.
- We własnej hali jesteśmy mocni, niepokonani. Wierzę, że doprowadzimy do tego złotego seta. Na trybunach będzie piekło, znane z tych najważniejszych meczów, które pomoże - twierdzi Fabian Drzyzga.

Kibice z Rzeszowa przygotowują coś extra. Będzie się działo! Obie drużyny gwarantują siatkówkę na najwyższym poziomie.

- Aby pokonać Jastrzębie musimy zagrać na maksa, dać z siebie wszystko. Trzeba grać dobrze, równo w każdym elemencie. Jesteśmy w stanie grać dużo lepiej niż w Jastrzębiu - mówi trener Andrzej Kowal.

- Zagrajcie, wygrajcie, awansujcie! - życzą naszym zawodnikom i sobie ich fani.
LIVE: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel