Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rzeszów musi ponownie wybrać wykonawcę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

OPRAC.: luks
Krajowa Izba Odwoławcza, ogłosiła orzeczenie w sprawie odwołania od wyników drugiego przetargu na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. Izba nakazała powtórzenie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty. Odwołanie złożyła firma Mirbud ze Skierniewic, która realizację PCLA wyceniło na 193,1 mln zł i była to druga najniższa oferta.

- W związku z powyższym, Zamawiający (Urząd Miasta w Rzeszowie - przyp. red.) został zobowiązany do unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz powtórzenia czynności zmierzających do wyboru najkorzystniejszej oferty. W praktyce oznacza to, iż Zamawiający będzie musiał ponownie dokonać badania złożonych ofert, a jednocześnie chcąc zawrzeć umowę z Wykonawca, którego oferta okaże się najkorzystniejsza – zapewnić odpowiednie pokrycie finansowe - informuje na swojej stronie internetowej CWKS Resovia.

Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, w terminie do 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

Na początku listopada pisaliśmy, że rozstrzygnięty został przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Wygrała firma Betonox Construction z Sopotu. Złożyła ona najniższą ofertę - 164 mln zł.

Wpłynęło jedno odwołanie. Złożone zostało przez przedsiębiorstwo Mirbud ze Skierniewic, które realizację PCLA wyceniło na 193,1 mln zł i była to druga najniższa oferta.

Odwołanie dotyczyło dwóch kwestii:

  • Pierwszy zarzut to tzw. rażąco niska cena zaoferowana przez zwycięzcę przetargu.
  • Drugie zastrzeżenie sformułowane w odwołaniu dotyczy posiadanego doświadczenia przy budowie tego typu obiektów zwycięzcy przetargu.

PCLA ma powstać w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400-metrową bieżnię a także m.in. w skocznię do skoku w dal, wzwyż, o tyczce i krytą, 150-metrową bieżnię. Drugą funkcją będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion będzie przystosowany do organizacji wydarzeń kulturalnych, jak np. koncerty.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24