Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rzeszów: Studia podyplomowe pomagają w biznesie

Józef Lonczak
Studia podyplomowe, służą podwyższaniu wiedzy – zachęca Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Fot. Archiwum
Studia podyplomowe, służą podwyższaniu wiedzy – zachęca Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Fot. Archiwum
Dziś prezentujemy produkt nietypowy, choć ciekawy i cenny. Jest nim usługa podnoszenia i doskonalenia wiedzy zaoferowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie.

Studia podyplomowe są głownie dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw. Warto dodać, że pierwszeństwo mają osoby w wieku 45+.

Liczą się umiejętności zarządzania zasobami firmy Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie oferuje w ramach studiów podyplomowych dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw następujące kierunki kształcenia:

  • Zarządzanie finansami,
  • Zarządzanie kadrami,
  • Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie,
  • Zarządzanie rachunkowością i finansami w firmie.

Celem studiów jest podwyższenie wiedzy i doskonalenie umiejętności kadr zarządzających przedsiębiorstw i pracowników tych przedsiębiorstw w zakresie praktycznego zarządzania cennymi aktywami i zasobami firmy. Zaliczamy do nich nie tylko kadrę i zespoły pracownicze, ale również praktyczną wiedzę m.in. z finansów, marketingu i zarządzania.

Więcej: www.studia.edp.org.pl

WSZ wśród najlepszych uczelni Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie nie należy do największych uczelni w Podkarpackim, ale ma sporo osiągnięć. W tym roku WSZ w Rzeszowie w prestiżowej klasyfikacji dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy” w Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich 2011 zajęła wysokie, bo szóste miejsce. Rok temu w tym rankingu WSZ sklasyfikowano na czwartym miejscu. Dla porównania warto dodać, że aktualnie w Polsce jest ponad 200 tego typu uczelni.

Ponadto w 2008 r. rzeszowska WSZ okazała się najlepszą uczelnią biznesową Podkarpacia w rankingu tygodnika „Newsweek Polska”. W tym zestawieniu WSZ pod względem jakości kształcenia zajęła pierwsze miejsce w naszym regionie i piętnaste w Polsce.

Studia na dobrym poziomie - Od początku istnienia naszej uczelni przyjęliśmy strategię oferowania studiów biznesowych na dobrym poziomie – zapewnia Krzysztof Kaszuba, rektor WSZ w Rzeszowie. – Natomiast umiejętność i sztuka zarządzania zasobami przedsiębiorstwa jest bardzo ważnym identyfikatorem decydującym nie tylko o sukcesie rynkowym, ale także o jej przetrwaniu trudnych okresów w życiu firmy.

Jednoznacznie pokazał to kryzys finansowy w ostatnich kilku latach. Także obecny czas spowolnienia i turbulencji na światowym rynku gospodarczym wymaga od pracowników i kadry zarządzającej dodatkowej wiedzy przy podejmowaniu decyzji – dodaje rektor WSZ.

Małe grupy i świetni fachowcy

Przyswojenie umiejętności i wiedzy w zakresie finansów, marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi wymaga nie tylko dobrych teoretyków, ale także wykładowców z praktycznym doświadczeniem.

Nas takie zapotrzebowanie odpowiada właśnie oferta WSZ. Na wszystkich czterech kierunkach przewidziano wykłady, ćwiczenia i warsztaty praktyczne w małych zespołach.

- Preferujemy małe grupy wykładowe i ćwiczeniowe, w których zajęcia prowadzą doświadczeni i jedni z najlepszych w kraju specjaliści od zarządzania, finansów i marketingu – mówi K. Kaszuba.

Jakość kształcenia Państwowa Komisja Akredytacyjna (PKA) wizytowała i oceniała w 2010 r. rzeszowską WSZ. Wystawiła też w sprawie jakości kształcenia WSZ ocenę pozytywną na okres kolejnych pięciu lat. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wiele uczelni chciałoby taką ocenę PKA otrzymać.

Przypomnijmy - WSZ w Rzeszowie została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych w 1996 r., zatem już od 15 lat kształci studentów w zakresie zarządzania, marketingu, finansów i rachunkowości oraz komunikacji społecznej. Uczelnia ta współpracuje m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, a także uniwersytetem w Szkocji.

- WSZ realizuje też projekty unijne, mi.in.: omawiane studia podyplomowe, realizuje współpracę transgraniczną Polski Ukrainy i Białorusi. Uczestniczy też w projekcie badawczym dotyczącym bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Podkarpackim i wschodniej Słowacji – wylicza rektor WSZ.

Złota Setka i Aktywna Gmina WSZ oprócz kształcenia studentów podejmuje się ciekawych i pożytecznych inicjatyw. Jest m.in. organizatorem rankingów Złotej Setki, czyli 100 największych firm Podkarpacia, czy rankingu Aktywna Gmina Podkarpacia ukazującego wyniki i osiągnięcia gmin naszego regionu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24