Rzeszów > Zgoda na poszerzenie o Przybyszówkę

mch
Decyzja o przyłączeniu drugiej część Przybyszówki do Rzeszowa zależy już tylko od Rady Ministrów i premiera.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie widzi przeszkód i przygotowało już projekt rozporządzenia.

Na podjęcie decyzji Rada Ministrów ma czas do końca lipca. Jeżeli będzie pozytywna, Przybyszówka znajdzie się w granicach Rzeszowa od 1 stycznia 2008 roku.

- Za włączeniem wioski przemawia: istniejące silne powiązania komunikacyjne z Rzeszowem, pozyskanie nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, zabudowę usługową i produkcyjną, pozytywne wyniki konsultacji społecznych, pozytywne opinie Rady Miasta Rzeszowa, Rady Gminy Świlcza, Rady Powiatu Rzeszowskiego i Wojewody Podkarpackiego - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

- To bardzo dobra wiadomość - mówi Zdzisław Wołowiec, sołtys Przybyszówki. - Sytuacja, w której do miasta została włączona tylko część wioski była dla nas bardzo szkodliwa. Jestem przekonany, że rząd zgodzi się na przyłączenie drugiej części wioski - mówi Wołowiec.

Od 1 stycznia 2008 r., zgodnie z ubiegłorocznym rozporządzeniem Rady Ministrów, do Rzeszowa ma być również włączona Zwięczyca.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24