Rzeszowscy akrobaci zdobyli złote medale w międzynarodowych zawodach

Marek Bluj
W Zielonej Górze akrobaci po pracowitych wakacjach rozpoczęli sezon. Na zdjęciu medaliści turnieju z rzeszowskich klubów Archiwum
Reprezentanci rzeszowskich klubów po wakacjach są w wysokiej formie. Udowodnili to podczas 12. Międzynarodowego Turnieju „Winobranie 2016”. W Zielonej Górze zdobywali złote medale.

W kategorii seniorów zawodnicy ZKS Stal Rzeszów zdobyli dwa złote medale. Sięgnęli po nie w dwójkach mieszanych Iga Klesyk z Jakubem Troniną oraz w trójkach kobiet Izabela Matias, Karolina Pinkowska, Wiktoria Żółkiewicz. Oba te zespoły otrzymały powołanie do kadry narodowej na drugie półrocze 2016 roku.

Złoty medal wywalczyły także dziewczęta w zespole łączonym dwóch klubów - Malwina Sala ze Stali Rzeszów i Martyna Wojnar z Akrobaty Łańcut - startujące w dwójkach kobiet juniorów.

Również zawodnicy Greinplast - TG Sokół Rzeszów mogą pochwalić się złotym medalem braci Macieja i Konrada Biłyków w dwójkach męskich, w kategorii 11-16 lat.

Julia Mikuła,Alicja Stawicka, Wanesa Albrzykowska, zawodniczki KS Piramida Rzeszów, w konkurencji trójek kobiet, w kategorii 11-16 lat, zajęły szóste miejsce.

Trenerzy rzeszowskich klubów, Ewelina Fijołek i Robert Sokołowski, ocenili start w Zielonej Górze jako bardzo udany. - Pokazaliśmy klika nowych elementów, zakładany plan został wykonany - mówią.

Grzegorz Bielec, szkoleniowiec Greinplastu - TG Sokół i Andrzej Sokołowski, trener Piramidy Rzeszów, którzy na co dzień pracują razem, również są bardzo zadowoleni z tego, co w Zielonej Górze pokazali ich podopiecznych. Oby udany start w Winobraniu był dobrym prognostykiem na kolejne zawody, zwłaszcza październikowy Puchar Świata w Rzeszowie.