Rzeszowscy kajakarze na medal

Bartosz Gubernat
Zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Kajakowego: od lewej Tomasz Zawada, Łukasz Kozik, Mateusz Batóg, Mikołaj Żywiec, Konrad Chmaj i Kacper Sądek. Archiwum
Siedem medali wywalczyli w Krakowie zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Kajakowego.

Zapraszają na treningi

Rzeszowscy medaliści to uczestnicy zajęć organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który prowadzi ciągły nabór i zaprasza młodzież szkolną w wieku 10-14 lat do treningów kajakarstwa w dwóch sekcjach: kajaków klasycznych i kajak polo. Bliższe informacje po numerem tel. 502 033 463.

W miniony weekend na Wiśle rozegrano zawody o "Błękitną Wstęgę Wawelu" oraz memoriał Sorego. W zawodach uczestniczyło sześć klubów z Małopolski oraz Rzeszowski Klub Kajakowy.

O Wstęgę Wawelu zawodnicy rywalizowali na dystansie pięciuset metrów, w memoriale rywalizacja toczyła się na czterokilometrowych torach.

Kajakarze z Rzeszowa zdobyli jeden złoty, trzy srebrne i trzy brązowe medale. W konkurencji K2 pierwsze miejsce wspólnie z kolegą z Krakowa wywalczył Łukasz Kozik. Drugie miejsce w wyścigu dwójek młodzików zajęli Mateusz Batóg z Konradem Chmajem.

W kategorii dzieci srebrny medal wywalczył Kacper Sądek, a Łukasz Kozik dorzucił jeszcze drugie miejsce w wyścigu jedynek juniorów młodszych.

Brązowe medale przypadły indywidualnie Tomaszowi Zawadzie w kategorii seniorów oraz w biegu memoriałowym. Trzecie miejsce w wyścigu dwójek wywalczyli nasi najmłodsi uczestnicy Mikołaj Żywiec oraz Kacper Sądek.
- Medale smakują wyjątkowo, bo to mój pierwszy start w poważnych zawodach - mówi Kacper Sądek.

Trener rzeszowskich zawodników, Miłosz Szczudło podkreśla, że największym sukcesem jest zdobycie medalu przez każdego z naszych reprezentantów.

- Zawody były silnie obsadzone, cieszę się, że ciężka praca na treningach zaowocowała - mówi trener.