San-Pajda Jarosław pokonał Szóstkę Mielec w hicie 2 ligi siatkarek. Przegrane Marby i AZS-u UR APPGO

Miłosz Bieniaszewski
San-Pajda Jarosław okazał się minimalnie lepszy od Szóstki Mielec w starciu dwóch czołowych drużyn 2 ligi siatkarek Łukasz Solski
San-Pajda Jarosław okazał się lepszy od Szóstki Mielec i umocnił się na czele tabeli 2 ligi siatkarek. Bez punktów z wyjazdów wróciły drużyny Marby Sędziszów Młp. i AZS-u UR APPGO Rzeszów.

San-Pajda Jarosław - Szóstka Mielec 3:1

Sety: 25:18, 25:27, 20:25, 25:18, 16:14.

San-Pajda: Macek, Rzenno, Saj, Niedźwiecka, Dudek, Wisz, Brzeziński (libero) oraz Chmielewska, Kamińska, Stepko. Trener Piotr Pajda.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Cur, Mikołajewska, Mich, Kusik, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Krycka, Raszek, Babś. Trener Roman Murdza. Trener Roman Murdza.

Obie drużyny przeżyły w tym meczu spore wahania nastrojów. Apogeum emocji mieliśmy w decydującym secie. Szóstka prowadziła w nim już 14:11 i zanosiło się na przerwanie zwycięskiej passy jarosławianek. Te nie zamierzały się jednak poddawać i zdołały odwrócić losy pojedynku.

- Odezwała się młodość i moje dziewczyny nie wytrzymały w końcówce. Dały z siebie wszystko, ale tym razem to nie wystarczyło - powiedział Roman Murdza, trener gości.

W derbowym meczu 2 ligi siatkarek, zespół San-Pajda Jarosław pokonał Szóstkę Mielec 3:2 (25:18, 25:27, 21:25, 25:18, 16:14).

Derby 2 ligi siatkarek dla San-Pajdy. San-Pajda Jarosław - S...

Pogoń Proszowice - AZS UR APPGO Rzeszów 3:1

Sety: 21:25, 25:17, 25:21, 25:15.

AZS UR APPGO: Mikulska, Nobis, Soja, Bogacka, Włodarczyk, Flaga, Chmura (libero) oraz Krochmal, Niedziałek, Pustułka. Trener Maciej Leś,

Miejscowe są na fali i pewnie zwyciężyły.

- Można powiedzieć, że były to miłe, złego początki - mówi Maciej Leś, trener rzeszowianek.

Jego podopieczne świetnie zagrały w pierwszej partii, ale później nie miały już za wiele do powiedzenia.

Jedynka Siewierz - Marba Sędziszów Młp. 3:1

Sety: 25:14, 25:18, 26:28, 25:22.

Marba: Najmrocka, Berek, Pikusa, Stefanik, Piech, Petrykowska, Korzeń (libero) oraz Twardowska. Trener Magdalena Mokrzycka.

Marba doznała piątej porażki z rzędu i spadła na 5. miejsce w tabeli. Nadzieję na korzystny wynik dał wygrany III set, a w kolejnym przyjezdne prowadziły 11:6 i 21:20, ale końcówka należała do miejscowych.

Krzysztof Ignaczak: Poziom ligi się obniżył [STADION]