Schronisko w Orzechowcach będzie przyjmować bezdomne psy z gminy Grodzisko Dolne

Norbert Ziętal
Gmina Grodzisko Dolne podpisała z miastem Przemyśl porozumienie o opiece nad bezdomnymi zwierzętami.
Gmina Grodzisko Dolne podpisała z miastem Przemyśl porozumienie o opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Norbert Ziętal
Miasto Przemyśl podpisało z gminą Grodzisko Dolne, w pow. leżajskim, porozumienie o opiece nad bezdomnymi zwierzętami.

Gmina Grodzisko nie posiada schroniska dla bezdomnych zwierząt, nie ma też w planach jego wybudowania. Stąd szukanie pomocy w innych samorządach. Na mocy porozumienia z władzami Przemyśla, bezdomne zwierzęta z tej gminy będą trafiać do miejskiego schroniska w Orzechowcach.

W zamian gmina Grodzisko zobowiązała się do dowożenia psów ze swojego terenu, pomocy finansowej w ich utrzymaniu, wsparcia rzeczowego dla schroniska w postaci sześciu bud dla psów oraz udostępniania informacji o psach do adopcji na stronie internetowej gminy oraz w prasie lokalnej.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
memon
W dniu 04.05.2010 o 18:55, kot napisał:

ciekawy jestem czy na fakturze jak ktoś zarząda będzie napisane szczepienie psa na wściekliznę I CENA 30 ZŁ ,Czy ewentualnie sąd rozstrzygnie sprawę na korzyść lekarza , który żąda 30 zł za szczepienie .Prosze zadzwonić dO GŁÓWNEGO Główny InspektoratA Weterynarii I ZAPYTAĆ - TO TYLKO PARĘ GROSZYul. Wspólna 3000-930 Warszawatel. 022 623 20 89 022 623 20 89, fax. 022 623 14 08email: [email protected]


Po pierwsze nie główny inspektor tylko Główny Lekarz Weterynarii. Dzwonić można do woli i gówno z tego wyjdzie. Nie stać cię na szczepienie to nie baw się w zwierzaki mośku.
w
wacek
W dniu 04.05.2010 o 18:55, kot napisał:

ciekawy jestem czy na fakturze jak ktoś zarząda będzie napisane szczepienie psa na wściekliznę I CENA 30 ZŁ ,Czy ewentualnie sąd rozstrzygnie sprawę na korzyść lekarza , który żąda 30 zł za szczepienie .Prosze zadzwonić dO GŁÓWNEGO Główny InspektoratA Weterynarii I ZAPYTAĆ - TO TYLKO PARĘ GROSZYul. Wspólna 3000-930 Warszawatel. 022 623 20 89 022 623 20 89, fax. 022 623 14 08email: [email protected]


Naucz się czytać ze zrozumieniem.
k
kot

ciekawy jestem czy na fakturze jak ktoś zarząda będzie napisane szczepienie psa na wściekliznę I CENA 30 ZŁ ,Czy ewentualnie sąd rozstrzygnie sprawę na korzyść lekarza , który żąda 30 zł za szczepienie .Prosze zadzwonić dO GŁÓWNEGO Główny InspektoratA Weterynarii I ZAPYTAĆ - TO TYLKO PARĘ GROSZY
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
tel. 022 623 20 89 022 623 20 89, fax. 022 623 14 08
email: [email protected]

w
wet.
W dniu 04.05.2010 o 16:03, 7 napisał:

DLACZEGO ROZPORZĄDZENIE JEST OBOWIĄZUJĄCE NIKT GO NIE UCHYLIŁ CHYBA LEKARZE SAMI


Jak pisałem rozporządzenie dotyczy czynności urzędowych oraz urzędowych lekarzy weterynarii, a szczepienie przeciwko wściekliźnie już nim nie jest. Wszystkie placówki lecznicze dla zwierząt są już prywatne i guzik można nam nakazać. Równie dobrze w sklepach z odzieżą można nakazać urzędowo cenę spodni. To nie my odpowiadamy za kompetencje urzędników którym taki mały drobiazg umyka.
w
wet.
W dniu 04.05.2010 o 15:48, ~hela~ napisał:

To może wypowie sie Pan na temat szczepienia psów na wioskach? Trzeba ludzi uświadomić że jest wolny rynek i nikt nie ma obowiązku na takie spędy chodzić, żeby szczewpili jedną igłe 100 psów. To juz wy robicie ludzi w bambuko mówiąc że taki jest prikaz ze obowiązek etc. Każdy moze sobie zadzwonic po wereyniaża i cześć.


Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest jednym szczepieniem obowiązkowym. Nakazuje to z tego co pamiętam (lecz mogę się mylić), ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Miejsce dokonania szczepienia jest dowolne, więc nie ma bezwzględnego obowiązku by robić to w czasie spędu. W czasach gdy szczepienie to było czynnością urzędową na wsiach organizowano na polecenie Powiatowego Lekarza Weterynarii tak zwane akcje masowe. Dzisiejsze "spędy" są pozostałością po tych czasach. Znając świadomość polskiego chłopstwa gdyby nie one to procent szczepionych przeciwko wściekliźnie psów na wsi oscylował by koło 2-3 % max. (obecnie dobija może do 30-40%). Reasumując. Obowiązek zaszczepienia psa przeciwko wściekliźnie spoczywa na właścicielu, nieważne gdzie to zrobi byleby zaszczepił. Osobiście uważam że lepiej to zrobić w gabinecie.
Nie zaszczepienie psa w przypadku kontroli jaki i w momencie pogryzienia pociąga za sobą odpowiedzialność karną oraz czasami konieczność wypłaty odszkodowań. Można ten fakt zgłosić także policji Przypadek szczepienia wielu psów 1 igłą i strzykawką jest naganny i jako taki nigdy nie powinien mieć miejsca. Klient płaci i klient wymaga. Gdy stwierdzi taki przypadek konowalstwa powinien to zgłosić do rzecznika odpowiedzialności zawodowej stosownej izby lekarsko-weterynaryjnej i zażądać zwrotu pieniędzy. Postępowanie takie stoi w sprzeczności z kodeksem deontologii lekarza weterynarii, oraz ze zdrowym rozsądkiem.
7

DLACZEGO ROZPORZĄDZENIE JEST OBOWIĄZUJĄCE NIKT GO NIE UCHYLIŁ CHYBA LEKARZE SAMI

~hela~
W dniu 04.05.2010 o 14:26, wet. napisał:

aha odnośnie paragonu to dlatego figuruje tam usługa wet. a nie szczepienie bo w PKWiU nie ma numeru dla szczepień a jedynie dla usług weterynaryjnych (całość czynności wykonywanych u zwierząt przez lek.wet. a więc także i szczepienie), jako takie wszystkie są objęte 7% VAT-em więc w kasie musi być wpisany nr PKWiU bo inaczej paragon "nie przejdzie". Jak widać stan prawny w Polsce jest czasem archaiczny i niedostosowany do realiów wolego rynkuTo może wypowie sie Pan na temat szczepienia psów na wioskach? Trzeba ludzi uświadomić że jest wolny rynek i nikt nie ma obowiązku na takie spędy chodzić, żeby szczewpili jedną igłe 100 psów. To juz wy robicie ludzi w bambuko mówiąc że taki jest prikaz ze obowiązek etc. Każdy moze sobie zadzwonic po wereyniaża i cześć.
w
wet.

aha odnośnie paragonu to dlatego figuruje tam usługa wet. a nie szczepienie bo w PKWiU nie ma numeru dla szczepień a jedynie dla usług weterynaryjnych (całość czynności wykonywanych u zwierząt przez lek.wet. a więc także i szczepienie), jako takie wszystkie są objęte 7% VAT-em więc w kasie musi być wpisany nr PKWiU bo inaczej paragon "nie przejdzie". Jak widać stan prawny w Polsce jest czasem archaiczny i niedostosowany do realiów wolego rynku

w
wet.

Przytoczone rozporządzenie pochodzi z czasów kiedy szczepienie przeciwko wściekliźnie było tzw. czynnością zleconą przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. W chwili obecnej (od czasu akcesji do UE, przytoczona data rozporządzenia to data jego nowelizacji a nie uchwalenia) szczepienie nie jest już czynnością urzędową (cennik dotyczy tylko lekarzy urzędowych czyli takich którzy wykonują czynności zlecone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii), a pozycja ustalająca cenę za wściekliznę porostu nie została przez ministra usunięta. Cennik nie obowiązuje więc lekarzy prowadzących własne gabinety bo to jest zwykła działalność gospodarcza i nikt poza właścicielem nie ma wpływu na ustalanie cen. Każdy ceni tyle ile uzna za stosowne a 15 zł to śmieszne pieniądze więc dlatego cenimy więcej. W końcu koszt ten właściciel ponosi tylko raz w roku a jak go nie stać na szczepienie to generalnie mocno powinien zastanowić się nad posiadaniem zwierzęcia bo koszt ten wcale nie jest największy z możliwych które może ponieść. Posiadanie zwierzęcia jest swego rodzaju luksem, jak cię na to nie stać to ...trudno.

K
KOT

MOJE PYTANIE JEST TAKIE DLACZEGO ? W ROZPORZADZENIU JEST JASNO NAPISANE ILE NALEŻY ZAPŁACIĆ ZA ZASZCZEPIENIE PSA PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE 15,00 ZŁ A PŁACIMY WIĘCEJ, ZA CO ?
LEKARZE MAJĄ OBOWIĄZEK PRZESTRZEGAĆ ROZPORZADZENIA - NA PARAGONIE JEST USŁUGA WET A POWINNO BYĆ SZCZEPIENIE

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 24 maja 2005 r.

w sprawie maksymalnej wysokości wynagrodzenia lekarzy weterynarii za dokonanie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie

(Dz. U. z dnia 7 czerwca 2005 r.)

Na podstawie art. 56 ust. 4b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 69, poz. 625 oraz z 2005 r. Nr 23, poz. 188 i Nr 33, poz. 289) zarządza się, co następuje:

§ 1. Ustala się maksymalną wysokość wynagrodzenia lekarzy weterynarii, świadczących usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt, za dokonanie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie na 15 zł.

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

________
1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 134, poz. 1433).

Dodaj ogłoszenie