Seria finałowa w Engelbergu odwołana. Ammann wygrywa, Małysz ósmy

Przemysław Markocki
Simon Ammann skokiem na 141 m wyrównał rekord skoczni
Simon Ammann skokiem na 141 m wyrównał rekord skoczni MAREK DYBAŚ
Silny wiatr nie pozwolił na dokończenie niedzielnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Utrzymane zostały wyniki z I serii. Zwyciężył Simon Ammann, ósme miejsce zajął Adam Małysz.

Trzecie indywidualne zawody w Engelbergu nie zostały dokończone. Przed skokami ośmiu ostatnich zawodników serii finałowej (na swoją kolej czekał akurat Adam Małysz) warunki atmosferyczne znacznie się pogorszyły i organizatorzy zdecydowali o jej przerwaniu.

Tym samym wyniki pierwszej serii stały się ostatecznymi wynikami konkursu. Szkoda, bo w drugim podejściu bardzo dobry skok oddał Stefan Hula (124,5 m), który miał szansę na miejsce w czołowej dziesiątce.

W pierwszej serii najdalej poszybował Szwajcar Simon Ammann, który z wynikiem 141 metrów wyrównał rekord skoczni Janne Ahonnena. Drugie miejsce zajął Norweg Bjoern Einar Romoeren (138 m), a trzeci ukończył Japończyk Daiki Ito (134,5 m).

Najwyżej z Polaków, bo na ósmej pozycji sklasyfikowany został Adam Małysz (129 m). 12. miejsce zajął Kamil Stoch (125,5 m). Punkty zdobyli także Krzysztof Miętus (117 m; 19. miejsce) i Stefan Hula (114 m; 27. miejsce).