Siarka Tarnobrzeg faworytem w meczu z Wartą Poznań

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wystąpią w roli faworyta sobotniego meczu z Wartą Poznań. Grzegorz Lipiec
Drużyna Warty Poznań będzie przeciwnikiem drugoligowych piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w sobotnim spotkaniu 29 kolejki, które rozegrane zostanie w Tarnobrzegu.

Jesienią w stolicy Wielkopolski Siarkowcy pokonali rywali 3:1. Teraz o powtórzenie tamtego wyniku będzie trudno, co nie oznacza, że jest to niemożliwe.

Miniona kolejka była niepomyślna dla drużyny Siarki, która przegrała wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg aż 0:3. Wynik tego meczu nie odzwierciedlał jednak tego co się działo na boisku. Siarkowcy zagrali osłabieni brakiem dwóch defensywnie grających zawodników. Jan Grzesik i Marcin Stefanik musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek, teraz jednak wracają do gry i będzie to solidne wzmocnienie naszej drużyny. Tak Grzesik jak i Stefanik to defensorzy, którzy potrafią grać także ofensywnie, czego przykłady mieliśmy w minionym, oraz mamy w obecnym sezonie.

Jest spora sansa na to, ze po długiej przerwie przed tarnobrzeską publicznością po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zagra Konrad Stępień. Zaliczył on już kwadrans gry w Elblągu i powinien teraz coraz częściej zaliczać kolejne występy.

- Wiele wskazuje na to, że zagramy w najsilniejszym składzie i postaramy się odrobić stracone w Elblągu punkty. Zagramy o całą pulę a ja, jak i nasi zawodnicy z optymizmem oczekujemy tego spotkania – mówi Maciej Wojnar, asystent szkoleniowca Siarki Włodzimierza Gąsiora.

Sobotni mecz, który rozegrany zostanie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu rozpocznie się o godzinie 17.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Piotr Czachowski podsumowuje rundę zasadniczą Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg faworytem w meczu z Wartą Poznań - Echo Dnia Podkarpackie