Siarka Tarnobrzeg lepsza od Czarnych Połaniec [ZDJĘCIA]

Kamil Górniak
Siarka nie zagrała dobrych zawodów, ale wyrwała Czarnym trzy punkty
Siarka nie zagrała dobrych zawodów, ale wyrwała Czarnym trzy punkty Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg w swoim pierwszym meczu na trzecioligowym froncie pokonała na własnym boisku Czarnych Połaniec po emocjonującym spotkaniu 3:2.

Dla Siarki niedzielne spotkanie było pierwszym ligowym pojedynkiem, bowiem w pierwszej kolejce nie odbył się mecz z Sokołem Sieniawa. Zespół z Tarnobrzega wyraźnie odczuwał trudny pucharowego pojedynku z Polonią Warszawa rozegranego w tygodniu. Ekipa z Połańca na tle spadkowicza z II ligi prezentowała się bardzo dobrze i w 26. minucie po kontrze objęła prowadzenie.

Podopieczni Michała Szymczaka nie zamierzali łatwo się poddać, ale jeszcze przed przerwą stracili dwa gole, w tym jeden po rzucie karnym. Z dobrej strony z zespole z Tarnobrzega pokazał się Kamil Orlik, u którego było widać dużo świeżości, bowiem w Warszawie z Polonia nie wystąpił. Ofensywny gracz Siarki sporo szarpał i stwarzał spore zagrożenie pod bramką Czarnych.

Między słupkami bramki Siarki bardzo dobry mecz rozgrywał Hieronim Zoch, który kilka razy uchronił swój zespół przed utratą gola. Na dodatek dla gości niezbyt dobrze w 71. minucie spisał się ich golkiper, który fatalnie interweniował po strzale jednego z graczy Siarki odbijając piłkę pod nogi Kacpra Prusinowskiego, który z zimną krwią zdobył gola, który właściwie przypieczętował pierwszym triumf Siarki. W samej końcówce Czarni zdobyli jeszcze bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Siarka nie zagrała dobrych zawodów, ale wyrwała Czarnym trzy punkty. Ekipa z Połańca pozostawiła po sobie jednak bardzo dobre wrażenie. Mecz był wyrównany, ale więcej szczęścia tego dnia było przy graczach Siarki, którzy po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z wygranej.

Siarka Tarnobrzeg - Czarni Połaniec 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Mucha 26, 1:1 Krzysztofek 34, 2:1 Bartosz Sulkowski 40 z rzutu karnego, 3:1 Prusiński 71, 3:2 Guca 90+2

Siarka: Zoch - Woś (64 Bieniarz), Bierzało, Szymocha, Sulkowski, Kaliniec, Kumorek (64 Wicki), Feret (67 Prusiński), Cichocki (67 Piotr Lisowski), Krzysztofek, Orlik (85 Mróz).

Czarni: Wieczerzak - Misztal, Załucki, Bawor, Smoleń (66 Bakowski), Banik (71 Żądło), Wiktor (66 Sumara), Chmielowiec (80 Wójcik), Kałaska, Mucha (66 Guca), Martinez.