Siarka Tarnobrzeg pewnie pokonała Olender Sól

Piotr Szpak
Piotr Mazurkiewicz (z lewej, z prawej Arkadiusz Duda), przebywał na boisku tylko przez 18 minut, ale wystarczyło mu to do zdobycia dwóch goli. fot. Marcin Radzimowski
"Siarkowcy" potrzebowali niespełna 30 sekund na zdobycie pierwszego gola. Z prawej strony dośrodkował Bartosz Madeja wprost na głowę Tomasza Walata, który z trzech metrów wpakował piłkę do bramki.

Po strzeleniu gola gospodarze jednak się cofnęli i oddali pole gry gościom. Mało brakowało, a przyniosłoby to efekt w 15 minucie, kiedy to Arkadiusz Kusiak trafił piłką w słupek.

Gospodarze otrząsnęli się z marazmu i ponownie dyktowali warunki gry. W 34 minucie Jacek Rożek i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego.

W II połowie od początku zaatakowali gospodarze. Janusz Hynowski w środku pola wyłuskał piłkę obrońcom Zartmetu i podprowadził ją pod pole karne, a potem wyłożył ją na 12 metr Tomaszowi Walatowi, który najpierw "położył" bramkarza i trafił do "pustaka".

Siarka rosła w siłę. Piotr Mazurkiewicz 10 minut po wejściu na plac gry wywalczył rzut karny i sam zamienił go na gola. Ten sam zawodnik 89 minucie wykorzystał dośrodkowanie Janusza Hynowskiego i z pięciu metrów pięknym strzałem pokonał Piotra Sasima.

SIARKA TARNOBRZEG - ZARTMET OLENDER SÓL 4-0 (1-0)
1-0 Tomasz Walat (1), 2-0 Walat (57), 3-0 Piotr Mazurkiewicz (82-karny), 4-0 Mazurkiewicz (89).

SIARKA: Ćwiczak - Jakubowski (82. Kabata), Jakubiec, Stępień, Łuczakowski (71. Duda) - Kwieciński, Łukawski, Madeja, Hynowski - Rożek (74. Mazurkiewicz), Walat (87. Krzemiński)

OLENDER: Sasim - Skrzypek, Sawczuk (80. Dobromilski), Kukiełka, Grelak - Blicharz (58. Rataj), Bubiłek (70. Komosa), Lalik (60. Ł. Kusiak) - Wołoszyn, Albingier, A. Kusiak.

SĘDZIOWAŁ: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska), ŻÓŁTE KARTKI Skrzypek, Kukiełka, Rataj. WIDZÓW: 400.