Siarka Tarnobrzeg pokonała Czuwaj Przemyśl (zdjęcia)

Wacław Burzmiński
Piłkarze Czuwaju (na dole) robili wszystko co mogli, by Siarce urwać choćby punkt. Nie udało się. FOT. DARIUSZ DELMANOWICZ
Przez pół godziny czuwajowcy jedynie przeszkadzali rywalowi, który bez przerwy atakował, nie dopuszczając ich na swoją "szesnastkę".
Czuwaj przegral z SiarkąW sobotnim meczu w Przemyślu miejscowy Czuwaj przegral z Siarką Tarnobrzeg (0:2).

Czuwaj przegrał z Siarką

Zanim Mirosław Kabata strzelił widowiskowego gola, okazje do zdobycia prowadzenia zmarnowali: wyżej wymieniony, Marcin Stępień i dwukrotnie Przemysław Stąporski.

- Czuwaj grać! K... wasza mać! - niosło się z sektora zajmowanego przez młodocianych fanów.

Ponaglenia nieco zmobilizowały "harcerzyków". W 35. minucie młody Rafał Gniatek niespodziewanie wdarł się z piłką na "szesnastkę", co mogło zakończyć się rzutem karnym, ale przyszło się zadowolić piłką z autu.

Cztery minuty potem wymarzonej okazji nie wykorzystał Paweł Duński, przegrywając pojedynek z bramkarzem. W rewanżu, aby nie było wątpliwości kto dyktował warunki gry do przerwy, Janusz Hynowski trafił w poprzeczkę.

Dokonane w przerwie zmiany w Czuwaju, któremu brakowało dwóch podstawowych zawodników, zmieniły obraz gry. Wprawdzie, w 55. minucie Jakuba Sochackiego omal nie pokonał Stąporski, ale następnie to gospodarze wypracowali trzy sytuacje, lecz dwukrotnie Robertowi Oczosiowi i raz Mariuszowi Błaszczykowi zabrakło szczęścia. Kiedy miejscowi "byli już w ogródku i witali się z gąską", nadziali się na kontrę i było "po herbacie". Honorowe trafienie mógł jeszcze uzyskać w 88. minucie Kamil Folwarski.

CZUWAJ PRZEMYŚL - SIARKA TARNOBRZEG 0-2 (0-1)

0-1 Kabata (12, podanie Hynowskiego), 0-2 Stąporski (80, asysta Bobaka).
CZUWAJ: Sochacki 6 - Kapłon 4 (46. Tokarz 5), Klepacki 5, Folwarski 5, Zielenkiewicz 5 - Gniatek 4 (46. Zając 5), Błaszczyk 5, Harłacz 7, Oczoś 4 - Duński 5 (68. Niedziela), Rybkiewicz 4.
SIARKA: Kozieł 6 - Szymański 6, Stępień 6, Kozłowski 6, Łuczakowski 6 - Bobak 7, Hynowski 7, Śledź 6 (72. Krzemiński), Mrzygłód 7 - Stąporski 6 (81. Lis), Kabata 7 (87. Pluta).
SĘDZIOWALI Piotr Chudy 6 oraz Jan Gawle i Krzysztof Lipczyński (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Błaszczyk, Zając. WIDZÓW 350.