Siarka Tarnobrzeg powalczyła w Słupsku

Miłosz Bieniaszewski
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (na żółto) w Słupsku zagrali zdecydowanie lepiej niż w derbach z Miastem Szkła Krosno, ale ostatecznie przegrali z faworyzowanymi gospodarzami Grzegorz Lipiec
Siarka Tarnobrzeg rozegrała w Słupsku bardzo dobre spotkanie, ale ostatecznie przegrała z Energą Czarnymi.

Od początku do końca tarnobrzeżanie toczyli bardzo zacięty bój z faworyzowanymi gospodarzami, którym pokazali, że łatwo mieć nie będą.

Siarka prowadziła 18:10 i 32:25. Dopiero w połowie II kwarty miejscowi zaczęli dominować i wyszli na prowadzenie. Na długą przerwę obie ekipy schodziły jednak z remisem.

Początek III ćwiartki należał do miejscowych, ale goście znów wrócili do gry i rewelacyjnie zaczęli decydującą odsłonę. Zespół Zbigniewa Pyszniaka wyszedł na prowadzenie 70:68. Niespodzianka wisiała w powietrzu.

Jeszcze na 5 minut przed końcem było 81:76 dla przyjezdnych, ale wtedy pojawił się przestój, gospodarze wyszli na prowadzenie 84:81 i nie oddali go do końca.