Siarka Tarnobrzeg przegrała z Zastalem

Damian Szpak
Koszykarze Siarki (z piłką Michał Marciniak) srodze rozczarowali dwukrotnie przegrywając z Zastalem Zielona Góra. Fot. Marcin Radzimowski
Od początku goście dominowali. W 3 minucie prowadzili już 11:4. Już w 5 minucie czwarte przewinienie zarobił Michał Rabka.

Szybko faule łapali też słabo spisujący się Bartosz Krupa i Piotr Miś. Po trafieniu Marcina Chodkiewicza w 8. minucie było 7:19. II kwarta była najgorsza dla tarnobrzeżan, którzy w 19. minucie po trafieniu Pawła Wiekiery zza linii 6,25 przegrywali 29:45.

Po przerwie tarnobrzescy koszykarze gonili wynik. W 35 minucie Michał Marciniak trafił za trzy, dołożył jeszcze 2 "oczka" i zrobiło się 63:67. Jednak w tym momencie u "siarkowców" pojawiły się głupie straty. Wątpliwości rozwiał w 38 minucie Jarosław Kalinowski, który trafił za dwa. Było 70:77 i stało się jasne, że Siarka przegra.

W meczu nr 2 nie zagrał kontuzjowany Krupa. Zaczęło się dobrze - w 2 minucie po trafieniu Michała Marciniaka było 11:0. Jednak goście zaczęli odrabiać straty. W 19 min był już remis 35:35. W 33 min po rzucie Kalinowskiego Zastal wygrywał 54:53. Im bliżej było końca tym przewaga gości była wyraźniejsza (w 38 min 65:57). 19 sekund przed końcem meczu Zastal wygrywał 66:65, ale w posiadaniu piłki byli gospodarze, lecz po rzucie Mariusza Wójcika piłka odbiła się od obręczy.
SIARKA TARNOBRZEG - ZASTAL ZIELONA GÓRA 70:82 (15:19, 16:26, 23:20, 16:17) i 65:66 (23:16, 16:19, 12:12, 14:19) Stan rywalizacji 0:2.

SIARKA: Marciniak 24 (3x3) i 18 (2x3), Miś 9 i 4, Bielak 6 (2x3) i 3 (1x3), Krupa 4 i -, Rabka 3 i 3 oraz Baran 10 (3x3) i 20 (1x3), Uriasz 5 (1x3) i 0, Zych 4 i 1, Szczytyński 4 i 0, Wójcik 1 i 13 (3x3), Prażmo 0 i -, Wożniak 0 i 3.
ZASTAL: Wiśniewski 31 (2x3) i 13 (1x3), Kalinowski 18 (3x3) i 15 (3x3), Wiekiera 14 (1x3) i 5 (1x3), Chodkiewicz 14 (1x3) i 14 (2x3), Ł. Wilczek 3 i 3 oraz Olszewski 2 i 2, M. Wilczek 0 i 7 (1x3), Sarzało 0 i 5 (1x3), Taberski 0 i 2, Rajewicz 0, Wróbel - i 0.