Siarka Tarnobrzeg wygrała w sobotnim sparingu z Moravią Morawica 6:2. Debiutanckie gole Jacenki i Zawiślaka

mtr
archiwum / Wojciech Szubartowski
Rywalem 3-ligowca z Tarnobrzega w sobotnim meczu kontrolnym była Moravia Morawica, klub występujący na co dzień w 4. lidze świętokrzyskiej.

Siarka objęła prowadzenie już w 9. minucie po strzale doświadczonego Marcina Stefanika, który latem powrócił do Tarnobrzega po kilkuletniej przerwie. Przed przerwą Siarka dorzuciła jeszcze dwa trafienia.

Po zmianie stron debiutanckiego gola w barwach Siarki strzelił Ołeksandr Jacenko, który trafił do podkarpackiego 3-ligowca z rezerw Lecha Poznań. Po chwili pierwszą bramkę dla Siarki zdobył Krzysztof Zawiślak; 28-latek reprezentował ostatnio barwy Wisły Sandomierz. Przy trafieniach Zawiślaka i Jacenki asystował Paweł Mróz. 22-letni zawodnik okrasił swój dobry występ bramką na 6:0.

Goście w samej końcówce odpowiedzieli dwoma trafieniami.

Siarka Tarnobrzeg – Moravia Morawica 6:2 (3:0)

Bramki dla Siarki: Stefanik 9, Józefiak 35, Janeczko 41, 4:0 Jacenko 49, 5:0 Zawiślak 53, 6:0 Mróz 75.

Poznaj beniaminków 3. ligi grupy IV. Który klub zadebiutuje na tym poziomie, a który jest najstarszy? Sprawdźcie szczegóły!

Unia Tarnów, Czarni Połaniec, Tomasovia Tomaszów Lubelski i ...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani