Siarka Tarnobrzeg wygrała z Notecią Inowrocław w I lidze koszykarzy

Sebastian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w żółtych koszulkach) tym razem nie zawiedli pokonując rywali z Inowrocławia. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu pierwszej ligi koszykarzy Siarka Tarnobrzeg wygrała z Notecią Inowrocław 77:70 (21:10, 18:20, 17:20, 21:20).

Siarka: Czyżnielewski 18 (2x3), Stanios 18 (2x3), Długosz 12, Niedźwiecki 5, Gazarkiewicz 2 – Sewioł 13, Nowicki 6 (2x3), Rypiński 3, Pabainek

Noteć: Małecki 20 (2x3), Żurawski 11, Filipiak 10, Sroczyński 1, Szczepanik 0 – Paul 16, Adamczewski 8 (1x3), Marciniak 4.

Sędziowali: Jacek Litawa, Michał Pogon, Jakub Adameczek. Widzów: 300.

Początek był chaotyczny z obu stron, a piłka trafiła do kosza dopiero po 62 sekundach gry. Stało to się po celnym rzucie za dwa punkty centra tarnobrzeskiego zespołu Piotra Niedźwiedzego. po dobrej grze w obronie i przewinieniu gości dwoma celnymi rzutami wolnymi popisał się Jakub Stanios i było 4:0. Miejscowi uspokoili swoją hrę, a na 5,15 minutach gry od dwóch punktach zdobytych przez Filipa Czyżnielewskiego wygrywali 10:4. Przewaga gospodarzy wzrosła do ośmiu "oczek" (12:4) kiedy Wiktor Sewioł trafił za dwa. nasi decydowali się na rzuty za trzy punkty, ale cóż z tego kiedy chęci nie szły w parze z umiejętnościami. Dużo lepiej sztuka trafiania do kosza wyglądała w wykonaniu miejscowych w ostatnich minutach pierwszej kwarta, którą Siarka zakończyła zwycięstwem 21:10 co pokazywało. iż o końcowy wynik można być spokojnym.

Druga ćwiartka rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów wolnych przez Aleksandra Flipiaka. Ładną akcją odpowiedział Filip Czyżnielewski. Tempo gry szczególnie w wykonaniu gospodarzy było ślamazarne. Coach gospodarzy Arkadiusz Papka widząc do się dzieje szybko zareagował proszę o przerwę.

Garstka kibiców, którzy nie odwrócili się jeszcze od tarnobrzeskiego zespołu z niedowierzaniem kręciła głowami patrząc na antybasket w wykonaniu niektórych graczy obu ekip. Fakt, zawodnicy starali się jak mogli, ale chęci w żaden sposób nie szły w parze z umiejętnościami.

Na 7.51 przed przerwą Szymon Długosz wykorzystał dwa wolne i było 27:18 dla tarnobrzeskiej drużyny. Na 3.16 przed przerwą po dwóch punktach zdobytych przez Grzegorza Małeckiego Siarka wygrywała 29:24, ale wcale nie tył yo efekt pięknej, heroicznej walki ekipy Noteci tylko fatalna gra miejscowych.

Na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu Siarki 39:30, ale druga ćwiartka zasłużenie padła łupem wygranej drużyny z Inowrocławia. Najskuteczniejszym w pierwszej połowie był w Siarce był Jakub Czyżnielewski, która miał na swoim koncie 13 zdobytych punktów. Osiem "oczek" zaliczył Szymon Długosz, natomiast siedem Jakub Stanios.

W Noteci najskuteczniejszym był były gracz siarki Grzegorz Małecki, który miał na swoim koncie 11 punktów.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy najpiękniej jak się mogła rozpocząć. Za trzy punkty trafił Paweł Nowicki. Później jednak w Siarce dało o sobie dać "dziadostwo", którym tarnobrzescy fani basketu są w tym sezonie raczeni. Po kilku minutach gry punkty dla Noteci zdobył Łukasz Paul i gospodarze wygrywali juz tylko 44:41.

Kiedy kolejny raz trafił Paul gospodarze wygrywali już tylko 48:45. Dopiero lay up Niedźwiedzkiego oraz celna trójka Czyżnielewskiego wydawało się, że uspokoiła sytuację. jednak grający mecz życia Łukasz Paul w odstępie 42 sekund zdobył cztery punkty.

Trzecią kwartę gospodarze przegrali 17:20, ale po trzech ćwiartkach miejscowi prowadzili 56:50.

Pierwsze punkty w ostatniej kwarcie zdobył Paul, który na swoim koncie miał już 16 zdobytych punktów. Na 6,11 po punktach zdobytych przez Rypińskiego przewaga gospodarzy zwiększyła się do 10 punktów (62:52) i wtedy stało się jasne, ze gospodarze tego meczu nie wygrają. Gra Siarki była słaba, ale zwycięzców się nie sądzi i chwała naszej ekipie za wygraną.

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg wygrała z Notecią Inowrocław w I lidze koszykarzy - Echo Dnia Podkarpackie