Siatkarki Karpat Krosno przegrały z Wisłą Kraków

Tomasz Jefimow
Wisła Kraków przerwała zwycięską serię 11 meczów Karpatom Krosno, które kontynuowały zwycięski marsz od 8 października. Krośnianki pozostały mimo to wiceliderem II ligi siatkarek.

Wisła wzięła rewanż za porażkę w Krakowie w identycznych rozmiarach.

Przez pierwsze trzy sety krośnianki zagrały bardzo dobrze, wypełniały polecenia trenera Stanisławczyka i prowadziły 2:1.

Niestety w czwartej partii zaczęły się błędy. "Karpatki" nie serwowały już tak precyzyjnie, opadły też z sił i tu pole do popisu miał wysoki blok krakowianek, notoryczne błędy zdarzały się też w przyjęciu zagrywki.

Po słabym czwartym secie Wisła dopełniła formalności w tie-breaku nie napotykając na opór ze strony gospodyń.

- Wychodzi na to, że zarówno z Wisłą jak i z Szóstką Biłgoraj po rundzie zasadniczej jesteśmy na remis. Czas zacząć myśleć o play-offach - mówi Dominik Stanisławczyk, trener Karpat, które wszystko na to wskazuje w I rundzie play-off zmierzą się właśnie z krakowiankami. - Graliśmy z Wisłą dziesięć setów, materiału do analizy jest zatem bardzo dużo.

PWSZ KARPATY KROSNO - AGH GALECO WISŁA KRAKÓW 2:3 (18:25, 25:17, 25:23, 18:25, 10:15)

KARPATY: Nadziałek, Beda, Paluch, Warzocha, Szewczyk, Gasidło, Bielecka (libero) oraz Dziadosz, Witkoś.