Siatkarki Stali Mielec podejmują Muszyniankę Muszyna

Tomasz Leyko
Tak przed rokiem mielczanki cieszyły się ze zwycięstwa nad Muszynianką.
Tak przed rokiem mielczanki cieszyły się ze zwycięstwa nad Muszynianką. Adam Dębiec
Siatkarki Stali Mielec grają dziś zaległy mecz z mistrzem kraju Muszynianką. Po dobrym występie przeciwko Aluprofowi, kibice po cichu liczą na sukces.

Zespół z Muszyny w dwóch ostatnich sezonach zostawiał tu punkty. Muszynianka ostatnio jest jednak na fali.

Wyśmienity mecz przeciwko Asystelovi Novara w Lidze Mistrzyń budzi respekt, szczególnie set wygrany do 9.

W Muszynie pamiętają
Muszynianki nie zamierzają zwalniać tempa. Po meczu w Mielcu będą miały kilka chwil świątecznego odpoczynku, a potem jadą na turniuej do Bazylei.

W sobotę wygrały z Budowlanymi Łódź 3:1. Do Mielca jadą po komplet punktów, mając dobrze w pamięci poprzednie wpadki. - Nikt nam nie da punktów za darmo. Już myślimy o wtorkowym meczu w Mielcu. Pamiętamy dobrze zeszły rok, gdzie Stal pokonała nas u siebie 3:2 - powiedziała Aleksandra Jagieło z Muszynianki.

Rywal mieleckiej Stali to ekipa kompletna w której trudno znaleźć słabe punkty. Dwie świetne rozgrywające Bełcik i Śrutowska, znakomita libero Zenik i najlepsza zagrywająca ostatnich mistrzostw Europy, środkowa Agnieszka Bednarek na pozostałych pozycjach też plejada nazwisk.

W Muszyniance gra aż 8 medalistek mistrzostw Europy, w tym aż 6 z ostatniego turnieju.

Stres do kieszeni
W sobotę Stali zabrakło trochę szczęścia. Dziewczyny miały setbola w czwartym secie i mógł być tie-break.

Bielszczanki były jednak górą. Inna sprawa, że w pierwszym secie Stal zagrała bardzo bojaźliwie.

- Stres trzeba schować do kieszeni. Jak gramy całą drużyną tak samo, jesteśmy jednością to wszystko nam wychodzi - powiedziała Dorota Wilk, która jednocześnie zapowiedziała ostrą walkę o każdą piłkę.

- Wyjdziemy nabuzowane na ten mecz. Została nam tylko ciężka walka, nic więcej - dodała.

- Musimy wrócić do swojej gry. Muszyna też jest na fali. Z nimi trzeba grać odważnie, odważne akcje z meczu z Bielskiem trzeba przenieść do meczu z Muszynianką. My musimy zagrać na 150 procent swoich możliwości - powiedział z kolei trener mielczanek Rafał Prus.