Siatkarki Stali Mielec przegrały u siebie z AZS UEK Kraków

Tomasz Leyko
Po raz pierwszy przed mielecką publicznością wystąpiła Brazylijka Tiago da Silva Tomasz Leyko
Tylko trzech setów potrzebował zespół Elitesek AZS-u UEK Kraków aby pokonać mielecką Stal

Krakowianki bardzo poważnie podeszły do meczu. Mimo bliskiej odległości dzielącej Kraków i Mielec przyjechały dzień wcześniej i w piątkowy wieczór trenowały w mieleckiej hali.

Do polowy I seta rywalizacja była w miarę wyrównana. Mielczanki prowadziły nawet dwoma punktami. Od stanu 17:17 na boisku panowały już tylko przyjezdne. W Staliszwankowały niemal wszystkie elementy a przede wszystkim zgranie.

W II secie było jeszcze gorzej. Od początku zdecydowaną przewagę miały "Ekonomistki". Były nawet obawy, że Stal nie zdoła wyjść poza dziesięć punktów (9:23).

Kolejna jak się okazało ostatnia partia była bliźniaczo podobna do pierwszej. Wyrównana do połowy, a w końcówce zdecydowana przewaga krakowianek.

Warto odnotować, że po raz pierwszy przed mielecką publicznością wystąpiły Brazylijka Tiago da Silva i Kanadyjka Patricia Jarmoc.

STAL MIELEC - ELITESKI AZS UEK KRAKÓW 0:3 (18:25,13:25,19:25)