Siatkarki Stali Mielec przegrały w Bydgoszczy z Centrostalem

Tomasz Leyko
Agata Durajczyk nie była w stanie powstrzymać bydgoszczanek.
Agata Durajczyk nie była w stanie powstrzymać bydgoszczanek. Tomasz Leyko
Mieleckie siatkarki wciąż bez punktu w PlusLidze Kobiet. W sobotę po wyrównanym pojedynku przegrały w Bydgoszczy z tamtejszym Centrostalem w czterech setach.

Stal wygrała pierwszego seta i była to zarazem pierwsza zwycięska partia sezonu. Mielczanki dobrze zagrywały i zmusiły gospodynie do błędów.

W drugiej partii wygrał zdecydowanie Centrostal, ale w kolejnych minimalnie tylko lepsze były bydgoszczanki. W IV secie zapachniało niespodzianką, bo Stal zdołała wyrównać na 19:19 i później od staniu 23:20 do 23:23. Ostatnie słowo należało jednak do Centrostalu, a konkretnie Kingi Zielińskiej, która wywalczyła wiele kluczowych piłek dla swojej drużyny w każdym z setów.

W nagrodę komisarz zawodów przyznał jej statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania. - Graliśmy z dużym zaangażowaniem, wybroniliśmy dużo piłek. Brakło nam w kilku momentach szczęścia - powiedział po meczu Rafał Prus, trener Stali.

CENTROSTAL BYDGOSZCZ - STAL MIELEC 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:23)
CENTROSTAL: Smak, Kowalkowska, Kuczyńska, Mróz, Kuligowska, Zielińska, Wysocka (libero) oraz Nowakowska, Pelc, Polak, Leszczyńska.
STAL: Ordak, Piątek, Wojcieska, Niedźwiecka, Kwiatkowska, Ściurka, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, D. Wilk, A. Wilk, Mieszała.
SĘDZIOWALI Paweł Zajc (Radom) i Jan Ciechanowski (Warszawa)