Siatkarki Stali Mielec znów przegrywają. W niedzielę decydujące starcie

Tomasz Leyko
Anatol Zgiet
Zespół Stali Mielec przegrał z AZS-em Białystok mecz nr 6, o 9.miejsce w PlusLidze Kobiet. Decydujące spotkanie, które wyłoni spadkowicza w niedzielę także w Białymstoku.

W I secie ostatni remis był przy stanie 19:19. drugim secie wygrana gospodyń była pewniejsza.

Komplet publiczności miał więc powody sądzić, że mecz zakończy się w 3 setach. Było blisko. Przy prowadzeniu AZS-u 20:18 Dominika Sieradzan prostą piłkę uderzyła po taśmie, w minimalny aut. Set kończył się grą na przewagi, w której Stal zachowała szansę na zwycięstwo.

Czwarty set rozstrzygnął sprawę. Jeszcze na pierwszą przerwę techniczną mielczanki chodziły z przewagą dwóch punktów. Później do głosu doszły gospodynie (16:13, 21:19) i postawiły kropkę nad 1.

AZS Białystok - Stal Mielec 3:1 (25:20, 25:20, 25:27, 25:21)

AZS: Muhlsteinova 7, Sieradzan 12, Kuczyńska 12, Jack 18, Thompson 23,Kruk 9, Durajczyk (libero) oraz Szeszko 1, Cabajewska i Kovalenko.
Stal: Szymańska 6, Liliom 10, Pycia 5, Kandora 8, Wilczyńska 13, Kociova 17, Wojtowicz (libero) oraz Sadowska, Pykosz 2 i Babicz 2.

stan rywalizacji play-out: 3:3 (do 4 wygranych)