Siatkarz Warty Zawiercie, Miłosz Zniszczoł: Asseco Resovia zagrała solidnie. Liczymy jednak na złotego seta

bum
Przez blok Warty przedziera się Torey Defalco
Przez blok Warty przedziera się Torey Defalco Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV pokonali w hali na Podpromiu Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Rywale liczą, że w zaplanowanym na 8 lutego spotkaniu rewanżowym w Sosnowcu odrobią straty - i wywalczą awans.

Mecze Warty Zawiercie z Asseco Resovią z reguły są bardzo elektryczne. Pewnie liczyliście w Rzeszowie na wygraną, tymczasem w sportowej walce lepsi byli rzeszowianie. Jaki będzie do tego komentarz? - pytamy Miłosza Zniszczoła, środkowego Jurajskich Rycerzy.

Zagrali naprawdę solidnie, równo w każdym secie i zasłużenie wygrali ten mecz. My natomiast mieliśmy momenty zachwiania, traciliśmy seriami punkty, dlatego w tym spotkaniu nam się nie powiodło.

Resoviacy bardzo dobrze taktycznie zagrali blokiem. Zatrzymywali was raz po raz.
Oczywiście, że tak. Myślę, że raz serwis, dwa blok, trzy - bardzo dobrze przyjmowali. To były te elementy, w których nad nami przeważali.

Jest jeszcze rewanż w Sosnowcu. Nie załamujecie rąk?
Oczywiście, nic jeszcze straconego. Wszyscy wiedzą, jak wygląda między nami rywalizacja, że jest bardzo wyrównana. Nawet mecz zakończony wynikiem 3:0 nie świadczy o tym, że był łatwo wygrany. Musimy to odrobić. Będziemy walczyć do samego końca, bo jest szansa na złoty set.

No i jest jeszcze w liga, w której pewnie się jeszcze spotkacie?...