Siatkarze Resovii mają szansę obronić mistrzostwo Młodej Ligi

Marek Bluj
Młodzi siatkarze Asseco Resovii bronią tytułu mistrza Polski.
Młodzi siatkarze Asseco Resovii bronią tytułu mistrza Polski. archiwum
Siatkarze Asseco Resovii w ostatnim meczu rundy zasadniczej Młodej Ligi pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0 i zakończyli ten etap rywalizacji na trzecim miejscu. Podopieczni trenera Jerzego Wietechy w play-off walczyć będą o medale.

- To był dosyć łatwy mecz - oceniał Wietecha.

Spotkanie z Jastrzębiem, które plasowało się przed Resovią, przebiegało pod dyktando gospodarzy. Tylko w pierwszym secie goście postawili się resoviakom. W kolejnych partiach wyższość naszej drużyny nie podlegała dyskusji.

Cztery czołowe zespoły zapewniły sobie udział w rundzie play-off, w której walczyć będą o medale. Resovia zagra w parze Delectą, a Skra zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Gra się dwa mecze, jeden na własnym boisku i rewanż u przeciwnika.

W przypadku wyniku 1-1, o awansie do finału zadecyduje zloty set grany do 15 pkt. Zespoły lepsze z par zagrają w finale o młodzieżowe mistrzostwo Polski, które broni Asseco Resovia. Pokonani rywalizować będą o brązowy medal.

Resovia pierwszy mecz z bydgoską drużyną rozegra u siebie (najprawdopodobniej 11 lutego), rewanż odbędzie się w Bydgoszczy dwa tygodnie później

Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:20, 25:21)

Resovia: Kędzierski Filip, Pałka, Kozdroń, Szalacha, Pszonka, Twaróg (libero) oraz Durski.
MVP: Mateusz Twaróg.

Pozostałe wyniki: Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 3:1, AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 1:3, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:0, PGE Skra Bełchatów - Fart Kielce 3:0.