Siatkarze Wisłoka Strzyżów odgryźli się krakowianom

Marcin Jastrzębski
AZS AGH Kraków mógł wczoraj zakończyć rywalizację z Wisłokiem Strzyżów, ale nasz zespół pokazał charakter.

Zespół Piotra Podpory po zwycięskiej pierwszej partii, niepotrzebnie spuścił z tonu i pozwolił krakowianom wyrównać stan meczu na 1:1. W drugim secie przyjezdni zaskoczyli naszych mocną zagrywką. AZS wyszedł na prowadzenie 2:8 i Wisłok nie był w stanie dorobić tej straty.

- W trzecim i czwartym secie byliśmy już uważniejsi - podkreślał Tomasz Kusior, środkowy Wisłoka.

W trzecim i czwartym secie strzyżowianom zdecydowanie lepiej wychodziły ataki ze skrzydeł.

- Do tego dołożyliśmy kilka punktowych bloków i mieliśmy wszystko pod kontrolą. W niedzielę zapowiada się jeszcze trudniejszy mecz. Będziemy walczyć do końca - dodawał Kusior.

WISŁOK STRZYŻÓW - AZS AGH KRAKÓW 3:1 (25:23, 19:25, 25:20, 25:17)
Stan play-off: 1:2.
WISŁOK: Kusior, Soja, Kalandyk, Krzysiak, Świst, Durski, Opoń (libero) oraz Pamuła, Przystaś, Armata.

Następny mecz: Wisłok - AZS AGH (n. 16, ew. środa w Krakowie)