SIATKÓWKA: AKS Resovia nie sprostała Będzinowi

Ewelina Nycz
Resoviacka młodzież dzielnie walczyła w meczu z liderem II ligi, grupy IV, ale w tym meczu lepsi byli goście z Będzina, którzy pewnie wygrali 3:0.

Przed tym meczem rzeszowska młodzież była skazana na pożarcie. Choć pierwszy set potwierdził, że ekipa z Będzina jest poza zasięgiem AKS-u, o tyle dwa pozostałe nie były tak oczywiste.

W pierwszym secie przewaga gości nie podlegała wątpliwościom, zdobyli oni przewagę już na początku seta i nie pozwolili się zbliżyć gospodarzom. Początek drugiego seta był podobny. Rzeszowianie zagrali dobrze kilka pierwszych piłek po czym oddali inicjatywę rywalom. W pewnym momencie zbyt pewni siebie będzinianie dali się rozkręcić rzeszowskiej młodzieży i zrobił się remis (18:18), wtedy nasz zespół znów stanął i oddał seta rywalom.

Najwięcej emocji wzbudził trzeci set. Goście znów uzyskali przewagę i gdy po czerwonej kartce dla Mateusza Wojtowicza (niesportowe zachowanie) było 8:13, mało kto wierzył, że Resovia jest jeszcze w stanie powalczyć. Tak się jednak stało i pościg rzeszowian opłacił się, gdyż wyrównali stan meczu (22:22). W końcówce Resovia wygrała dwie niesamowite wymiany, ale okazało się to zbyt mało i również tego seta na swoją korzyść rozegrali goście.

AKS RESOVIA - INTERPROMEX BĘDZIN 0:3 (17:25, 19:25, 24:26)

AKS: Kazała, Długosz, Peszko, Płonka, Talarkowski, Filip, Głód (libero) oraz Skarbowski i Wojtowicz.

BĘDZIN: Syguła, Dzierżanowski, Święchowski, Kantor, Zborowski, Miler, Potera (libero) oraz Tomczyk, Łapuszyński, Mędrzyk, Leszczawski.

W innych meczach II ligi, gr. IV: Politechnika Kraków - Karpaty Krosno 3:1, Błękitni Ropczyce - Rafako Racibórz 1:3, Wanda Kraków - Wisłok Strzyżów 1:3, Górnik Siemianowice Śl. - STS Skarżysko-Kamienna 3:1.