Siedem medali Gnojnicy na mistrzostwach Europy w sumo

Jacek Piersiak, brązowy medalista mistrzostw Europy w ostatnim plebiscycie Nowin na 10 sportowców Podkarpacia zajął piąte miejsce. Fot. Krzysztof Łokaj
Z siedmioma medalami mistrzostw Europy w sumo powrócili z Lozanny reprezentanci Sandeco Gnojnica, czym potwierdzili, że należą do grona czołowych sekcji na Starym Kontynencie.

Najcenniejszy medal, bo zdobyty wśród seniorów, jest zasługą Jacka Piersiaka, który wraz z drużyna reprezentacji Polski zajął trzecie miejsce. Lepsi od Polaków okazali się tylko Rosjanie i Gruzini.

Pozostali chłopcy z Gnojnicy też dali z siebie wszystko. Młodzieżowcy - Paweł Pieprzak (70 kg) i Dawid Ochał (85 kg) oraz junior Kamil Ochał (80 kg) zwyciężali nawet z medalistami mistrzostw świata. Srebro zdobył ten pierwszy, a dwaj pozostali brąz.

Prawdziwy popis dała Karolina Pieprzak (50 kg) zdobywając brązowy medal w dwóch kategoriach wiekowych, jako kadetka i jako juniorka. Srebro wśród juniorek przypadło Basi Godek (55 kg).

W sumie Polscy sumici wywalczyli 39 medali w czterech kategoriach wiekowych. W zawodach brało udział w sumie 17 państw.