Siódma wygrana Sokoła. Łańcucianie pokonali u siebie Pogoń Prudnik

Wojtek Sewioł rozegrał kolejny dobry mecz w barwach Sokoła
Wojtek Sewioł rozegrał kolejny dobry mecz w barwach Sokoła Ł. Pado
Rawlplug Sokół Łańcut kontynuuje zwycięską serię w tym sezonie 1 ligi koszykarzy. W siódmym z rzędu meczu podopieczni Dariusza Kaszowskiego pokonali Pogoń Prudnik 98:89.

Łańcucianie od pierwszych sekund zyskali przewagę nad rywalami. Po celnym rzucie z wyskoku Sewioła było 9:0. Prowadzenia gospodarze nie oddali już do końca meczu. W połowie trzeciej kwarty za 3 rzucił Zywert i przewaga Sokoła wynosiła 16 punktów.

Najwyższą przewagę gospodarze osiągnęli po rzucie Zaguły 4. minucie ostatniej kwarty (87:65).

Potem jak zwykle w ekipie trenera Kaszowskiego nastąpiło mocne rozluźnienie, a coach wprowadził na parkiet zmienników. Przewaga łańcucian topniała w oczach, ale była na tyle duża, by bez nerwów dowieźć wygraną do końca, choć na minutę przed końcem po trójce Prostaka było już tylko 92:86.

W zespole z Prudnika zagrali m.in. dwaj byli gracze Sokoła Wojciech Pisarczyk i Marcin Sroka. Kilkanaście minut na parkiecie spędził też Wojciech Szpyrka wychowanek Kuźni Stalowa Wola.

Najskuteczniejszymi graczami Sokoła byli: Maciej Klima (20 punktów), Wojciech Sewioł (17), Kamil Zywert (16), a także Dawid Zaguła, Bartłomiej Karolak i Filip Małgorzaciak (po 11), zaś u gości najwięcej punktów rzucili: Jakub Krawczyk (21), Tomasz Prostak (18) i W. Pisarczyk (11).

RAWLPLUG SOKÓŁ ŁAŃCUT – POGOŃ PRUDNIK 98:89 (24:16, 21:21, 31:24, 22:28)