Skoki narciarskie: Małysz znowu przegrał tylko z Ammannem

Przemysław Markocki
Adam Małysz ponownie uplasował się tuż za Simonem Ammannem.
Adam Małysz ponownie uplasował się tuż za Simonem Ammannem. MAREK DYBAŚ
Adam Małysz po raz kolejny stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Polak zajął drugie miejsce podczas indywidualnego konkursu w Kuopio. Ponownie zwyciężył bezkonkurencyjny Simon Ammann.

Szwajcar wygrał bezdyskusyjnie wręcz deklasując konkurencję. "Simi" już po pierwszej serii miał ponad 13 punktów przewagi nad drugim Adamem Małyszem, a w serii finałowej jeszcze ją powiększył.

Małysz, licząc występy olimpijskie, już czwarty raz z rzędu był drugi, tuż za Ammannem. Polak w pierwszym skoku zaliczył odległość 123 metrów, a w drugim podejściu skoczył pół metra dalej.

Na trzeciej pozycji uplasował się Norweg Anders Jacobsen, który po rewelacyjnym skoku w drugiej serii (126,5 m) awansował z piątej pozycji przegrywając z Małyszem zaledwie o 0,2 punktu.

Pozostali Polacy wypadli słabiej: na 21. pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch, a Łukasz Rutkowski zajął 30. miejsce. Stefan Hula nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Kolejne zawody Pucharu Świata wchodzące w skład Turnieju Skandynawskiego odbędą się w piątek w norweskim Lillehammer.