Skoki narciarskie. Polacy słabo w Harrachovie

Przemysław Markocki
Kamil Stoch w Harrachovie nie zachwycił.
Kamil Stoch w Harrachovie nie zachwycił. Marek Dybaś
Biało-czerwoni nie spisali się najlepiej podczas konkursów w czeskim Harrachovie. Indywidualnie najlepiej wypadł Kamil Stoch, a w drużynie zajęliśmy piąte miejsce.

Podczas minionego weekendu w Harrachovie odbyły się trzy konkursy skoków - dwa indywidualne i jeden drużynowym. W zawodach indywidualnych zwyciężali Austriak Gregor Schlierenzauer (140,5 i 128 m) oraz Niemiec Richard Freitag (129 i 137,5 m).

Polacy skakali słabo - w pierwszym dniu Stoch zajął 15. miejsce (122,5 i 128), a Piotr Żyła był 19. (124 i 121); w drugim dniu Stoch był 13. (124 i 130), a Żyła zajął 25. pozycję (126 i 122,5). W zawodach startowali również Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Jan Ziobro, ale żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do najlepszej trzydziestki.

Ciekawy przebieg miał konkurs drużynowy, w którym to niespodziewanie zwyciężyli Norwegowie. Kolejne pozycje zajęły reprezentacje Austrii i Słowenii. Polacy (Hula, Żyła, Kubacki, Stoch) zaczęli bardzo słabo i mieli problemy z awansem do rundy finałowej - ostatecznie jednak, dzięki dobrym skokom w drugiej serii, zajęli piątą pozycję (tuż za Niemcami).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w szwajcarskim Engelbergu w dniach 17-18 grudnia.