Skra Bełchatów znów lepsza od Asseco Resovii

Siatkarze Asseco Resovii nie powtórzyli wyczynu z Pucharu Polski i ulegli w swojej hali mistrzom Polski Skrze Bełchatów 3:0.

Bełchatowianie przyjechali do Rzeszowa w najmocniejszym składzie. Dwa pierwsze sety były prawdziwą demolką gospodarzy, którzy w żaden sposób nie mogli znaleźć sposobu na rywali. Dopiero w trzecim secie nasz zespół postawił się rywalom.

Dobre zmiany dali Gierczyński i Kosok. Nie wiele brakło a nasz zespół wygrał by tego seta, na drodze jednak stanął po raz kolejny Mariusz Wlazły, który zabójczymi serwisami odbierał Resovii punkty. Mecz zakończył asem Daniel Pliński.

ASSECO RESOVIA - PGE SKRA BEŁCHATÓW 0:3 (15:25,16:25, 27:29)

RESOVIA: Redwitz, Oivanen, Grzyb, Perłowski, Wika, Akhrem, Ignaczak (libero) oraz Gierczyński, Kosok, Papke. Trener Ljubo Travica.

SKRA: Falasca, Bąkiewicz, Pliński, Możdżonek, Antiga, Wlazły, Gacek (libero) oraz Kurek. Trener Jacek Nawrocki.

Sędziowali: Sylwester Strzylak i Janusz Soból (obaj Radom). Widzów 5000.

W pierwszym meczu: Skra - Resovia 3:2.