NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Slalom na rolkach. Klaudia Hartmanis od kilku lat jest jedną...

  Slalom na rolkach. Klaudia Hartmanis od kilku lat jest jedną z najlepszych w swojej dyscyplinie - teraz została liderką światowego rankingu

  Luci

  Nowiny

  Nowiny

  Klaudia Hartmanis od wielu lat odnosi sukcesy w swojej dyscyplinie

  Klaudia Hartmanis od wielu lat odnosi sukcesy w swojej dyscyplinie ©Archiwum Klaudii Hartmanis

  Klaudia Hartmanis znalazła się na czele najnowszego rankingu światowego WSSA we freestyle slalomie na rolkach. Rzeszowianka jest pierwszą w historii Polką tak wysoko sklasyfikowaną w tej dyscyplinie.
  Klaudia Hartmanis od wielu lat odnosi sukcesy w swojej dyscyplinie

  Klaudia Hartmanis od wielu lat odnosi sukcesy w swojej dyscyplinie ©Archiwum Klaudii Hartmanis

  Hartmanis od kilku lat odnosi sukcesy we freestyle slalomie. Ma na koncie wiele medali mistrzostw świata oraz Europy, a także zwycięstwa na prestiżowych turniejach.

  W tym roku na mistrzostwach Europy w Barcelonie wywalczyła srebrny medal w kategorii battle oraz brązowy w kat. classic. Zajmowała też czołowe lokaty w zawodach z cyklu Pucharu Świata zarówno indywidualnie jak i w parze z Zofią Brzezińską.
  W Paryżu w duecie zajęły 2. miejsce, Klaudia była tam też druga w kat. battle i trzecia w kat. classic, w Berlinie były dwa trzecie miejsca. Świetnie jej poszło we Włoszech, gdzie wygrała kat. battle i zajęła 3. miejsce w „classicu”, ale na 1. miejsce w rankingu WSSA (World Slalom Series Association) wywindowały ją zwycięstwa w Kętrzynie, gdzie nie miała sobie równych w obu swoich koronnych konkurencjach.

  - Sezon jeszcze się nie skończył, ale już jest dla mnie bardzo udany - mówi Klaudia. - Najbardziej cieszy pierwsze miejsce w rankingu WSSA. Jestem dum-na ze wszystkich startów i medali, które w tym roku zdobyłam, bo wbrew pozorom mimo wielu lat doświadczenia robi się coraz trudniej. Przede mną jeszcze zawody we Włoszech, Shanghaju i Mistrzostwa Polski, na które już się przygotowuję.

  Klaudia odnosi sukcesy nie tylko jako zawodniczka. Na zawodach Pucharu Świata pojawia się coraz więcej jej podopiecznych. Od roku, razem ze swoim chłopakiem Michałem Sulinowskim, z którym przez kilka lat startowała na zawodach w konkurencji par mieszanych (w latach 2015-17 byli liderami rankingu WSSA par mieszanych), założyła szkołę freestyle slalomu - Slalom Academy. Jedną z podopiecznych jest wspomniana Zosia Brzezińska, z którą występuje w parze. Zosia ma też na koncie sukcesy indywidualnie. Na PŚ we Włoszech zdobyła srebro w kat. classic juniorów. W Kętrzynie było złoto i dwa srebra oraz srebro Jana Hula i brąz Adama Grochowskiego, innych uczniów Slalom Academy.

  - Te sukcesy smakują inaczej, ale równie wspaniale. Fajnie jest obserwować ogromną pasję i progres naszych zawodników, którzy ciągle się rozwijają - mówi Klaudia.

  NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE NA NOWINY24.PL/SPORT:  ZOBACZ TAKŻE: R. Augustyn: Mówią na mnie "Pudzian", ale strongmanem nie byłem

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo