Śląsk Wrocław wygrał w Mielcu. "Czeczeńcy" zamykają tabelę

luci, sprstal.mielec.pl
Szczecin 23 04 2015mecz pilki recznej o awans do polfinalu mistrzostw polski miedzy pogonia szczecin a pge stal mielecna zdjeciu krzysztof lipka mateusz zarembafot andrzej szkocki/ glos szczecinski/ polska press Andrzej Szkocki
PGE Stal Mielec poniosła czwartą w tym sezonie porażkę. Popularni "Czeczeńcy" ulegli u siebie Śląskowi Wrocław i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Od samego początku mecz nie układał się po myśli mielczan o czym może świadczyć najlepiej fakt, że w 20. minucie podopieczni Piotra Przybeckiego prowadzili 11:3. Biało niebiescy rzucili się jednak do odrabiania strat i dzielnie walczyli do końcowej syreny oznaczającej koniec pierwszej połowy i dzięki swej nieustępliwości zniwelowali straty do wyniku 13:9.

W Przerwie meczu na parkiecie swoje show zaprezentowała najlepsza w Europie Orkiestra Dęta Dobrynin, która swym występem porwała mielecką publiczność!

Po tym wątku artystycznym kolejne 30. minut to już niestety dominacja gości i nieskuteczne zrywy biało-niebieskich. Śląsk kontrolował wynik.

PGE Stal Mielec - Śląsk Wrocław 24:30 (9:13)

Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 3, Janyst 3 (2), Wypych 1, Obiała 4, P. Gasin 1, Kłoda 2, Kawka, Chodara 4, Kostrzewa 6. Trener: Tadeusz Jednoróg.

Śląsk: Szczecina - Golubovic 5, Zabic 8 (3), Adamuszek 1, Koprowski 1, Łucak 9, Białaszek 1, Witkowski, Wróblewski, Voivodic 3, Krupa 2. Trener: Piotr Przybecki.