Smolec do Kantora i Resovia wygrywa superważny mecz

Tomasz Szeliga
Dariusz Kantor zdobywa drugiego gola, pieczętując zwycięstwo rzeszowian
Dariusz Kantor zdobywa drugiego gola, pieczętując zwycięstwo rzeszowian Krzysztof Kapica
Dawno nie widziany w podstawowym składzie pomocnik Piotr Smolec dwa razy wyłożył piłkę Dariuszowi Kantorowi i Resovia pokonała 2-0 OKS 1945 Olsztyn. - To był dla nas mecz o życie - podkreślał strzelec goli.

Gole, które dały rzeszowianom długo wyczekiwane zwycięstwo padły po bliźniaczych akcjach. Różnica polegała na tym, iż w 47 minucie Smolec wyłożył piłkę Kantorowi po rajdzie prawym skrzydłem, a potem podał z lewej strony boiska. Wprowadzony po przerwie za bezużytecznego Pavola Hustavę Kantor nie mógł nie trafić do siatki. - Otrzymałem szansę i chyba z niej skorzystałem - cieszył się Smolec, który ostatnio grzał ławę albo grywał w zespole rezerw.

Mecz z będącym w równie trudnym położeniu co Resovia OKS-em do pięknych nie należał. Gdyby nie Marcin Pietryka, kto wie, czy to goście nie opuszczaliby murawy w lepszych nastrojach.

- Sami jesteśmy sobie winni. Resovia wygrała zasłużenie, ale do przerwy to my mieliśmy więcej dobrych okazji - mówił trener olsztynian Zbigniew Kaczmarek.

- Moi zawodnicy byli bardziej zdeterminowani. Cechy wolicjonalne zadecydowały dziś o naszej wygranej - zauważył opiekun "pasiaków" Wojciech Borecki.

RESOVIA - OKS 1945 OLSZTYN 2-0 (0-0)

1-0 D. Kantor (47., asysta Smolca), 2-0 D. Kantor (76., asysta Smolca).

RESOVIA: Pietryka - Podstolak, Bogacz, Kozubek, Szkolnik - Smolec, Nikanowycz, Kaczor (74. Ogrodnik), Walaszczyk - Hajduk (82. Baran), Hustava (46. D. Kantor).

OKS: Gikiewicz - Bucholc, Koprucki, Baranowski, Głowacki - Kowalski, Michałowski, Tunkiewicz, Renusz - Suchocki (63. Miłkowski), Tumicz (70. Filipek).

SĘDZIOWAŁ Piotr Gajewski (Kraków). ŻÓŁTA KARTKA: Nikanowycz. WIDZÓW 600.