Snooker. Jacek mistrzem w Snooker Housie

Nz. finaliści: Sebastian Zięba (z lewej) i Jacek Pańczak.
Nz. finaliści: Sebastian Zięba (z lewej) i Jacek Pańczak. archiwum
Jacek Pańczak został mistrzem rzeszowskiego klubu "Snooker House" w turnieju na 6 czerwonych. W finale pokonał 2:0 Sebastiana Ziębę.

Mistrz z ubiegłego roku - Michał Soliński - udział w turnieju niespodziewanie zakończył już w fazie grupowej. Niewiele brakowało a jego los podzieliłby... późniejszy triumfator zawodów. Sprawcą sensacji mógł być Marek Krawczyk, który był dosłownie o włos od wyeliminowania Pańczaka. Ostatecznie Jacek powrócił z dalekiej podróży i wygrał wszystkie kolejne pojedynki.
Na najniższym stopniu podium zmieścili się bracia Robert i Grzegorz Szpecht. Obydwaj przegrali swoje półfinały w stosunku 1:2, odpowiednio z Ziębą i Pańczakiem.
Do ćwierćfinału mistrzostw dotarli: Mikołaj Błaż, Zygmunt Tuszyński (świetna gra w grupie), Szymon Klepacki (która to już niewykorzystana szansa na podium?) oraz Sławomir Pasternak (niezła dyspozycja w turnieju mimo ostatnich ligowych niepowodzeń).
Na etapie rozgrywek grupowych miło zakoczył wspomniany już Krawczyk, który nie przegrał ani jednego meczu (do awansu zabrakło dosłownie jednej bili!). Nieźle radził sobie również Michał Szpila.
Wyniki: 1/4 finału, Jacek Pańczak - Mikołaj Błaż 2:0, Sebastian Zięba - Sławomir Pasternak 2:0, Zygmunt Tuszyński - Grzegorz Szpecht 0:2, Robert Szpecht - Szymon Klepacki 2:0; półfinały, Pańczak - G. Szpecht 2:1, Zięba - R. Szpecht 2:1; finał, Pańczak - Zięba 2:0