Sokół Łańcut bezlitosny dla Mickiewicza Katowice

luci
nowiny24.pl
Koszykarze Sokoła Łańcut zdemolowali AZS Mickiewicz Katowice 100:49 w rozegranym awansem meczu 8 kolejki I ligi mężczyzn.

Mecz rozegrano wyjątkowo w czwartek, bo przez cały weekend hala MOSiR w Łańcucie będzie zajmowana przez akrobatów, którzy startować będą w Grand Prix im. Stanisława Geronia.

Pierwsze punkty w tym meczu zdobył Maciej Klima, po chwili wyrównała Mariusz Piotrkowski i jak się okazało był to ostatni remis w tym meczu. Kolejne minuty to już zdecydowana dominacja łańcucian, którzy odjechali rywalom na dobre. W końcówce drugiej kwarty po celnym rzucie Patryka Buszty było 54:18.

Gdy po długiej przerwie goście odrobili kilka oczek wydawało się, że mecz się wyrówna. Był to jednak tylko chwilowy przestój Sokoła, który po chwili wrócił do budowania coraz większe przewagi.

Ostatnia kwarta była okazją dla trenera Kaszowskiego, do przetestowania różnych wariantów taktycznych. Swoją szansę dostali także rezerwowi, którzy zazwyczaj rzadziej pojawiają się na parkiecie. Ostatecznie Sokół rozgromił najgorszą drużynę na zapleczu ekstraklasy 100:49.

Gospodarze dzieli i rządzili w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Warto dodać, że zebrali aż 51 piłek i zanotowali 27 asyst. Pięciu zawodników Sokoła zdobyło co najmniej 10 oczek, a Tomasz Pisarczyk zapisał na swoim koncie double-double, 19 punktów i 12 zbiórek.

Max Elektro Sokół Łańcut - AZS AWF Mickiewicz -ROMUS Katowice 100:49 (29:11, 28:14, 20:10, 23:14))

Max Elektro Sokół: Pisarczyk 19, Koszuta 14, Kulikowski 12, Pławucki 11, Fortuna 11, Klima 9, Jakóbczyk 7, Balawender 6, Wrona 5, Czerwonka 4, Buszta 2, Inglot 0.
AZS AWF Mickiewicz-ROMUS: Kurdubski 9, Leszczyński 7, Gospodarek 5, Migała 5, Kozak 5, Piotrkowski 5, Nowak 4, Szczypka 4, Grzegorzewski 3, Kolenda 2, Nowerski 0.