Sokół Łańcut pokonał GTK Gliwice

TOR
Sokoły udanie  weszły w  sezon. W Gliwicach ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Jerzy Koszuta (na zdjęciu) i Marcin Srodka.
Sokoły udanie weszły w sezon. W Gliwicach ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Jerzy Koszuta (na zdjęciu) i Marcin Srodka. Krzysztof Kapica
W III kwarcie łańcucianie wygrywali już 12 puntami, ale nie dane im było uniknąć nerwowych chwil w kwarcie nr 4.

Gospodarze potrafili w niej zbliżyć się do Sokoła na punkt (57:58). W ostatniej minucie, gdy przewaga naszej ekipy wynosiła 4 punkty, miejscowi byli zmuszenie postawić na faule taktyczne. Taktyka nie zdała egzaminu, ponieważ koszykarze z Łańcuta trafili w tym fragmencie niemal wszystkie rzuty wolne (10/11).

- W końcówce wybraliśmy mniejsze zło, czyli nie podwajaliśmy, aby uniknąć rozrzucenia. GTK nie trafiało, musiało faulować i w miarę spokojnie wygraliśmy. Różne były momenty w tym meczu, ale wygrane w obcych halach zawsze trzeba sobie cenić - podsumował Dariusz Kaszowski, coach Sokoła.

W sobotę pierwszy w sezonie mecz w Łańcucie, do którego zawita GKS. To znaczy, że w akcji będzie można zobaczyć m. in. Karola Szpyrkę i Piotra Hałasa, byłych graczy naszej ekipy.

GTK Gliwice - Sokół Łańcut 73:77 (23:16, 7:14, 20:26, 23:21)

GTK: Radwański 0, Filipiak 15 (4 as., 4 prz.), Zmarlak 16 (1x3), Pieloch 3, Ratajczak 2 (3 str.) oraz Dziemba 14 (4x3), Jędrzejewski 10, Rutkowski 4, Podulka 7 (1x3), Weselak 2. Trener Paweł Turkiewicz.

Sokół: Kulikowski 3, Koszuta 21 (1x3, 8 zb., 4 as.), Klima 10 (7 str.), Zywert 8 (2x3), Czujkowski 0 (3 str.) oraz Sroka 26 (2x3), Szymański 0, Balawender 6, Czerwonka 3. Trener Dariusz Kaszowski.

Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI: Doral Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard Szcz. 71:77, GKS Tychy - Kotwica Kołobrzeg 84:89, Basket Poznań - KSK Noteć Inowrocław 70:67, Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 72:85, Polonia 1912 Leszno - ACK UTH Rosa Radom 92:73, Znicz Pruszków - Pogoń Prudnik 66:77, AZS AGH Kraków - SKK Siedlce 75:60.