Sokół Łańcut pokonał Spójnię Stargard Szczeciński

Bartosz Frydrych
W Mikołajki sokoły nie robiły rywalom prezentów. Spójnia, w której roi się od graczy doświadczonych, nawet z reprezentacyjnym doświadczeniem (Rafał Bigus) w pierwszych kwartach była bezradna. - Wysoko powiesiliśmy poprzeczkę w obronie - oceniał coach łańcucian.

Już w I kwarcie Tomasz Fortuna trafił 2 razy za 3, od początku trafiał Szymon Rduch, a potem świetne zmiany dali Tomasz Pisarczyk i Jacek Balawender. W sumie ławka rzuciła aż 34 punkty, niewiele mniej, niż pierwsza piątka.

Pierwsze minut II kwarty nasi wygrali 16:2 i było już pozamiatane (36:16, po 20 min 40:22). - To była fajna zaliczka, dzięki której po dużej przerwie mogliśmy już spokojnie kontrolować mecz. Zostały jeszcze dwa spotkania w tym roku. Z Gliwicami i w Bydgoszczy. Mam nadzieje, że poradzimy sobie w nich i w tym lepszych nastrojach spędzimy okres świąteczno-noworoczny - dodał trener gospodarzy.

W Mikołajki Sokół zorganizował wśród kibiców akcję "Przyjdź na mecz, przynieś misia i... rzuć za trzy". W czasie dużej pauzy na parkiecie hali wylądowało ponad 300 pluszowych maskotek (przywieźli je także gracze Spójni), które trafią m. in. do domów dziecka.

Sokół Łańcut - Spójnia 72: 58

Kwarty: 20:14, 20:8, 14:13, 18:23.

Sokół: Fortuna 8 (2x3), Kulikowski 4 (12 zb.), Szpyrka 2 (6 str.), Klima 2, Rduch 21 (2x3, 4 prz. oraz Pisarczyk 16 (2 bl.), Pławucki 4 (1x3, 4 str.), Czerwonka 4, Balawender 6, Wrona 4. Trener Dariusz Kaszowski.

Spójnia Stargard Szcz.: Stokłosa 2, Żytko 11, Ł. Bodych 4 (11 zb.), Pluta 11 (3x3), Bigus 11 (10 zb., 3 str., 2 prz.) oraz P. Bodych 5 (1x3), Wróblewski 9 (1x3), Mieczkowski 5 (1x3), Berdzik 0. Trener Aleksander Krutikow.