Sokół Łańcut rozgromił Polfarmex Kutno 78:57 w hicie ostatniej kolejki I rundy. Nasz team przywita Nowy Rok na 3. miejscu w tabeli 1 ligi

Łańcucianie zagrali świetny mecz i będą mieć wesołe święta Bożego Narodzenia.
Łańcucianie zagrali świetny mecz i będą mieć wesołe święta Bożego Narodzenia. Krzysztof Kapica
Stawką meczu było 3. miejsce na półmetku fazy zasadniczej. Można się było spodziewać zaciętego meczu, ale łańcucianie byli skoncentrowani i nie zostawili rywalom złudzeń. Pomogła im zapewne sportowa złość po nieplanowanej porażce w Bydgoszczy.

Gospodarze szybko przeszli do rzeczy i po kilku minutach prowadzili 13:3. W końcówce I kwarty dobrą zmianę dał Artur Włodarczyk, który trafiał zza łuku. Sokół odjechałby rywalom jeszcze bardziej, gdyby nie Damian Janiak, który też wkroczył do gryz ławki. W II kwarcie Sokół nieco zwolnił obroty, ale trzymał fason w defensywie, a gdy celownik poprawił Bartłomiej Karolak, zaliczka wynosiła 17 punktów (45:28).

W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Sokół trzymał rękę na pulsie i nadal budował przewagę. Kiedy Karolak znów wycelował za trzy, zapas miejscowych w 24. Minucie wzrósł do 24 oczek (54:30). Polfarmex zdołał w kolejnych fragmentach zmniejszyć straty, ale w IV kwarcie karty znów rozdawał nasz team.

Kolejny mecz Sokół zagra już w nowym roku. 6 stycznie, na otwarcie II rundy podejmie Nysę Kłodzko.

Sokół Łańcut - Polfarmex Kutno 78:57 (24:15, 21:13, 13:12, 20:17)

Sokół: Kulikowski 13 (10 zb., 2 bl.), Marek Zywert 13 (2x3, 4 as.), Karolak 12 (3x3), Kamil Zywert 12 (2x3, 10 as., 4 str.), Klima 8 (1x3, 8 zb., 3 bl.) oraz Warszawski 8 (2x3, 2 bl.), Włodarczyk 10 (1x3), Inglot 2, Błachowicz-Kiełb 0, Dziedzic 0, Mac 0, Parszewski 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Polfarmex: Zębski 8 (4 prz.), Sobczak 6, Wojdyła 5 (1x3, 8 zb.), Adamczewski 0, Marek 4, oraz Janiak 22 (3x3), Antczak 4, Kobus 4, Pawlak 2, Szwed 2, Tradecki 0. Trener Jarosław Krysiewicz.