Sokół lepszy w derbach od MOSiR-u

W akcji Wojciech Pisarczyk, skrzydłowy Sokoła.
W akcji Wojciech Pisarczyk, skrzydłowy Sokoła. Krzysztof Kapica
W pierwszym meczu u siebie Sokoł nie zawiódł, ale też nie zachwycił. Wygrał derby z MOSiRem Krosno 74:61

Może mecz byłby bardziej emocjonujący, gdyby zagrał Kamil Gawrzydek. Center krośnian ma jednak poważną kontuzję (6-8 tygodni przerwy). Jego absencja została przez gospodarzy konkretnie wykorzystana (42 do 22 dla Sokoła w zbiórkach). Sokół zanotował sporo, bo 23 strat, ale MOSiR miał za duże kłopoty z obroną miejscowych, ze skutecznością, aby tę słabość rywala przekuć we własny zysk.
Goście najlepsi byli w pierwszych minutach; prowadzili (11:4 w 6. min). W 7. minucie na plus wyszły Sokoły i powadziłyby wyżej po I kwarcie, gdyby arbitrzy uznali Jaromirowi Szurlejowi trafienie równo z syreną z ok. 10 metrów. W kwarcie nr 2 przez parę minut trwała wyrównana walka (27:26 dla MOSiR-u), ale potem beniaminkowi przytrafiło się 5 minut bez kosza i łańcucianie odjechali (44:32).

Zdaniem trenera

DARIUSZ KASZOWSKI, Sokół
Źle weszliśmy w mecz, źle go skończyliśmy. Stać nas na więcej, na cztery, a nie tylko trzy kwarty na poziomie 22 punktów. Było trochę błędów, strat, ale derby różnie wyglądają. Najważniejsze, że mamy drugie zwycięstwo.

Na początku 3 kwarty 4 faul złapał Maciej Klima, ale jego koledzy trafiali na dobrym procencie, wbijali się pod kosz i pod koniec ćwiartki wyszli na 62:46. Największy aplauz pomieszany z protestami wywołała "czapa" Wojciecha Pisarczyka na Macieju Ustarbowskim. Sędzia dopatrzył się faulu...
Po 30 minutach było 66:52. Krośnianie mieli jeszcze nadzieje, walczyli, ale bili jedynie głową w mur. To samo można powiedzieć o próbach powiększenia przewagi przez Sokoła. Szarpanina na finiszu nie zmienia faktu, że Sokół wygrał w pewnie i z nadziejami pojedzie do Radomia. MOSiR czeka przeprawa ze Startem Gdynia.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO 74:61 (22;19, 22:13, 22:20, 8:9)
SOKÓŁ: Pisarczyk 8, Hałas 5 (1x3, 3 as.), Klima 15 (1x3, 7 zb., 2 prz., 6 str.), Szurlej 8 (5 str.), Wilczek 10 (zb.) oraz Fortuna 11 (2x3), Dubiel 8 (2x3, 7 zb.), Bogdanowicz 7 (1x3), Chromicz 2.
MOSIR: Oczkowicz 13 (1x3), Baran 6 (2x3), Ustarbowski 4, Pluta 15 (2x3, 3 prz. 3 str.), Piotrkowski 8 (4 as.) oraz Kamecki 8, Makander 4, Partyka 3 (1x3), Pieloch 0, Puścizna 0. WIDZÓW: 700.

Obszerna relacja z wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.