Sokół Nisko ponownie bez zwycięstwa. Pewne zwycięstwo Izolatora Boguchwała

Krzysztof Nowaliński
Sokół Nisko po dzisiejszej porażce 1:3 z Izolatorem Boguchwała znalazł się w strefie spadkowej. Niżanie bez zdobyczy punktowej pozostają od 8 września, ulegając w czterech kolejnych spotkaniach, tracąc przy tym aż 14 bramek.

W 22. min nieliczni kibice zobaczyli pierwszą bramkę ,którą na ich nieszczęście zdobył dla gości Zieliński. Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Sitek, jednak piłkę która zmierzała w okienko bramki doskonale wybronił Piętowski.

Po zmianie stron Tur pięknym strzałem pokonał Kaszuba wyrównując straty dając tym samym nadzieje na korzystny wynik, jednak już 2 minuty później Zieliński ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie kierując piłkę z 3 metrów do pustej bramki. W ostatniej akcji meczu wynik spotkania ustalił Róg wykorzystując dokładne zagranie.

OPINIA TRENERA:

Tomasz Głąb (Izolator): Mimo ostatnich wyników Sokoła spodziewaliśmy się trudnego meczu, gdyż w Nisku łatwo się nie gra. Nie był to nasz najlepszy mecz i dlatego też cieszą 3 punkty. Na początku drugiej połowy mogliśmy sobie to spotkanie już ułożyć po naszej myśli, jednak nie wykorzystaliśmy dwóch dogodnych sytuacji sam na sam z bramkarzem i to gdzieś później miało swoje odzwierciedlenie w tym ,że grało nam się nerwowo. Na stratę bramki odpowiedzieliśmy szybko, ale jest to nasz kolejny mecz gdzie gramy nie tak jak powinniśmy.

Drużyna na te punkty zasłużyła i tego zwycięstwa gratuluje. Nie strzelamy wielu bramek, szwankuje nam nieco skuteczność, ale co cieszy - mało ich tracimy. Wynika to z nastawienia zespołu ,że chcemy być drużyną grającą solidnie w defensywie. Tak się spotkania układają, że jeżeli nie potrafimy wykorzystać sytuacji i wynik jest otwarty to gra się nerwowo. Dodać warto, że na ile tutaj możliwości i umiejętności miał trener Szkutnik to Nisko starało się nawiązywać z nami walkę. Teraz przed nami ciężkie spotkania, które dadzą nam odpowiedź w jakim punkcie jesteśmy. Nie patrzymy na tabelę i w każdym meczu

Sokół Nisko - Izolator Boguchwała 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Zieliński 22, 1:1 Tur 55, 1:2 Zieliński 57, 1:3 Róg 90.

Sokół: Piętowski 6 – Pliszka 5 (46. Kata 5), Maciorowski żk 5, Stępień 5 (81. Piotrowski), Szpyra 5 – Lewiński 5 (46. Mroczek 5), Niedziałek żk 5, Drelich żk 5, Tyczyński żk 5 – Serafin 5, Tur 6. Trener Artur Szkutnik

Izolator: Kaszuba 7 – Brogowski żk 7 (90. Szczoczarz), Wiącek żk 7, Bogacz 7, K.Wilk 7 – Kachniarz 7 (71. Domin), Dobrzański 7, Sitek 7, Zieliński 8 (76. Pałys-Rydzik żk) – Filip 7 (46. Worosz 6), Dudek żk 8 (66. Róg 6). Trener Tomasz Głąb.