Sokół Nisko wyrwał punkty w ostatniej minucie

Arkadiusz Kielar
Piłkarze Sokoła Nisko (z piłką Marcin Szeser) pokonali na własnym boisku Strumyk Malawa. Witold Kaczmarczyk
Niesamowity jest Mateusz Nowak. Już w trzecim meczu z rzędu zapewnił punkty Sokołowi, wchodząc z ławki rezerwowych na boisko w drugiej połowie spotkania i strzelając decydującego o końcowym wyniku spotkania gola. Strumyk Malawa został bez punktów.

Niżanie zaczęli świetnie, po 47 minutach prowadzili już 2-0, po strzałach z pola karnego w zamieszaniu podbramkowym Pawła Kaczmarczyka i Damiana Wojtaka. A okazji, by zapisać na swoim koncie więcej goli, wcale im nie brakowało, jednak bardzo dobrze bronił bramkarz Strumyka.

Ambitni przyjezdni nie zamierzali też spasować i zdołali doprowadzili do remisu. Kontaktowego gola strzelił głową Krzysztof Blim, a w 59 minucie jego strzał dobił Bartosz Kozicki i zrobiło się 2-2.

Ale od czego jest w Sokole Mateusz Nowak? W samej końcówce spotkania przesądził o losach pojedynku, po błędzie obrońców gości, którzy minęli się z piłką, wpakował piłkę do siatki.

Niżanie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie na własnym boisku, a w trzech ostatnich spotkaniach zgarnęli łącznie siedem punktów. Oby tak dalej.

SOKÓŁ NISKO - STRUMYK MALAWA 3-2 (1-0)

1-0 Kaczmarczyk (28), 2-0 Wojtak (47), 2-1 Blim (51), 2-2 Kozicki (59), 3-2 M. Nowak 89
SOKÓŁ: Furtak - Wołoszyn (63. Drabik), A. Nowak, Niemiec, Woźniak - Mrzygłód (63. Szewc), Szeser (70. M. Nowak), Skiba, Lebioda, D. Wojtak (76. Pławiak) - Kaczmarczyk.
STRUMYK: Koryl - Bieda, Wałek, Skała, Kosztyła - Blim, Kurosz, Rajzer (46. Machniak), Siciarz (84. Kuczma) - Dziwisz, Kozicki.
SĘDZIOWAŁ Witold Kwaśny (Ropczyce). ŻÓŁTE KARTKI: Wołoszyn, D. Wojtak - Blim. WIDZÓW 300.