Sokół Sieniawa wygrał na koniec sezonu ze Startem Pruchnik

Tomasz Sowa
Mecz trzeciej drużyny ligowej tabeli sieniawskiego Sokoła, z zamykającym stawkę Startem Pruchnik zakończył się zgodnie z przewidywaniami. Gospodarze wygrali 3:1.

Gospodarze w piątkowe popołudnie mogli podreperować sobie bilans bramkowy, jednak na przeszkodzie stanęła nieskuteczność. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Stefana głową strzelał Mateusz Jędryas. Napastnik gospodarzy mimo świetnej okazji nie trafił w światło bramki. Dwanaście minut później Szymon Kardyś podał do Tomasza Wilusza, a ten trafił w słupek. W końcu niemoc gospodarzy w ataku przełamał Sebastian Padiasek otwierając wynik spotkania celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Kilka chwil później powinna paść druga bramka, lecz Jakub Stefan w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad bramką Adriana Czerwińskiego. Przed przerwą dogodnych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Łukasz Bursztyka i Jakub Stefan.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch strzałów Jakuba Stefana, sparowanych na róg przez bramkarza Startu. I wreszcie, w 62. minucie Wojciech Tołpa wykorzystał dogranie Mateusza Padiaska, podwyższając prowadzenie miejscowych. Trzecia bramka gospodarzy to zasługa trójki Dawid Gnatek, Wojciech Tołpa i Dawid Czyrny, która to rozklepała obronę gości. Honorowe trafienie dla Startu padło po klasycznej kontrze zakończonej celnym uderzeniem Macieja Mikłasza. Jak się później okazało był to jedyny celny strzał drużyny gości w tym spotkaniu. Po za tym strzałem Start jeszcze dwukrotnie uderzał niecelnie. W ostatnich minutach dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znaleźli się zawodnicy Sokoła i dwukrotnie okazji tych nie potrafili zamienić na gola. W pierwszym przypadku sytuację zmarnował Tomasz Wilusz, a drugim razem strzelec trzeciego gola dla Sokoła, Dawid Czyrny.

Sokół Sieniawa - Start Pruchnik 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 S. Padiasek 26, 2:0 Tołpa 62, 3:0 Gnatek 72, 3:1 M. Mikłasz 74.

Sokół: Pawlus – Kardyś, D. Jędryas, S. Padiasek (46 M. Padiasek), Lipniarski – Stefan, Bursztyka (57 Tołpa), Wilusz, Kalin, Stefan (60 Czyrny) – M. Jędryas (57 Gnatek). Trener Dariusz Majcher.

Start: Czerwiński – Smalec, Gilarski (54 Gemra), Jabłoński, Kamiński – M. Mikłasz, Kubas (70 Jarosz), Pańko, Cząstka, Stanik – Parawa. Trener Arkadiusz Kiszka.