Sokół wygrał po raz pierwszy, Resovia bez zwycięstwa

Resovia po trzech kolejkach wciąż pozostaje bez zwycięstwa.
Resovia po trzech kolejkach wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Archiwum
Pierwszoligowe piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna strzeliły tylko jednego gola, ale wystarczył on do ogrania Tarnovii. Resovia zremisowała z Pragą Warszawa i po trzech kolejkach wciąż pozostaje bez zwycięstwa.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Tarnovia 1:0 (1:0)
Bramka: Bochenek 10-karny.

Sokół: Koman - Kaznecka, Sudoł, Olejarczyk, Bochenek, Mokrzycka, Wdowiak, Motyka, Nazarko (75 Pitrys), Kot (55 Korab), Dudziak (85 Paterak). Trener Ryszard Mokrzycki.

Zawodniczki Sokoła Kolbuszowa Dolna bardzo dobrze rozpoczęły sobotni pojedynek z Tarnovią, bo już po 10 minutach prowadziły 1:0. Jedna z tarnowianek zagrała ręką w polu karnym, a „jedenastki” nie zmarnowała Karolina Bochenek. W pierwszej połowie „Sokółki” miały jeszcze kilka okazji, ale nie zdołały podwyższyć prowadzenia.

W drugich 45 minutach do roboty wyraźnie wzięła się drużyna przyjezdna, która więcej była przy piłce jednak nie przekładało się to na stwarzane sytuacje podbramkowe.

- Rzeczywiście można powiedzieć, że w drugiej połowie to Tarnovia przeważała, ale nic z tego nie wynikało i praktycznie nie zagrażały naszej bramce - powiedział po spotkaniu trener Sokoła Ryszard Mokrzycki. - Właściwie to mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, bo powinniśmy mieć nie jednego karnego, a dwa- zakończył szkoleniowiec „Sokółek”.

Resovia - Praga Warszawa 2:2 (2:1)
Bramki dla Resovii: Fluder 5-karny, Florek 18-wolny.

Resovia: Byczek - Murjas, Florek, Dziura, Kiełtyka, Balicka (53 Rzeszut), Furdak (65 Bednarz I), Fluder, Gilowska (44 Ząbek I), Kaput (85 Pyrcz), Antos. Trener Sabina Wargacka.

Początek był idealny dla Resovii. Już w 5. minucie faulowana w polu karnym była debiutująca na boiskach 1 ligi Natalia Antos. Resovia nie zmarnowała szansy i po strzale Fluder z karnego prowadziła. W 18. minucie kapitalnie z rzutu wolnego uderzyła Wioletta Florek i było już 2:0.

Niestety gospodynie nie potrafiły utrzymać tego prowadzenia i jeszcze przed przerwą warszawianki zdobyło bramkę kontaktową. Na początku drugiej połowy Praga wyrównała po bardzo ładnej bramce z rzutu wolnego. Tak więc Resovia po trzech kolejkach wciąż pozostaje bez zwycięstwa, ale na pewno punkt wywalczony trzeba szanować.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Katowice - Rysy Bukowina Tatrzańska 1:0; Gol Częstochowa - KKS Bogdańczowice 8:1; Wanda Kraków - Rolnik Biedrzychowice 0:0.