Sokół wygrał w Dąbrowie Górniczej

Janusz Słupek
Sokoły (żółte stroje) pokonały mocny zespół  MKS-u na ich parkiecie.
Sokoły (żółte stroje) pokonały mocny zespół MKS-u na ich parkiecie. Wojciech Zatwarnicki
Stojący przed meczem na straconej pozycji łańcucianie, sprawili nie lada niespodziankę pokonując na wyjeździe jednego z faworytów do awansu

Już I kwarta pokazała, że faworyzowani gospodarze będą mieli problemy. Sokół mający już pewne miejsce w play - ofach grał na luzie, a spięci gracze Dąbrowy pudłowali na potęgę. W 17 min Sokoły prowadziły już 30:24 mimo, że słabo rzucały za trzy punkty, ale za to z gry na poziomie powyżej 50 procent. W ich szeregach liderem tym razem był Tomasz Fortuna, który rozegrał pełne 40 minut i w tym czasie trafił (4 z 7 za 2, 2 z 4 za 3 oraz wszystkie 10 rzutów wolnych).

Do przerwy Sokół prowadził 40:35, a przewaga mogła być wyższa, jednak gospodarze ratowali się celnymi trójkami (Basiński, Koziński). Jeszcze w 36 min był remis po 62, ale w tym momencie koncertowo grający Fortuna trafił trójkę i waleczny Sokół nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrana Sokoła może pozbawić zespół z Dąbrowy 1. miejsca w tabeli na rzecz tarnobrzeskiej Siarki.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - PTG SOKÓŁ ŁAŃCUT 75:83 (14:16, 21:24, 19:10, 21:33).
DĄBROWA: Piechowicz 8 (8 zb.), Szczypka 14 (1x3, 4 as.), Koziński 13 (2x3), Basiński 26 (6 x3, 6 zb., 3 as.), Zieliński 1 oraz Szybowicz 3 (1x3), Bogdanowicz 8 (2x3), Zmarlak 2, Zawierucha 0.
SOKÓŁ: Fortuna 24 (2x3, 4 zb., 3 as.), W. Pisarczyk 8 (7 zb.), Chromicz 8 (1x3), Dubiel 17 (8 zb.), Glapiński 12 (5 zb. 5 as.) oraz Balawender 2, J. Szurlej 0, Strzelecki 12.