Sparing. Lider 4 ligi, Cosmos Nowotaniec, przegrywa w Rzeszowie z rezerwami Stali Rzeszów

Karol Pieniążek
Kolejne sparingowe zwycięstwo podopiecznych Karola Wójcika.
Kolejne sparingowe zwycięstwo podopiecznych Karola Wójcika. Marcin Trzyna
Stal II Rzeszów wygrała drugi z rzędu mecz sparingowy i drugi raz strzeliła cztery bramki. Dla Cosmosu była to pierwsza sparingowa porażka.

W pierwszej odsłonie to biało-niebiescy grali atakiem pozycyjnym, a Cosmos próbował dalekich piłek na nowy nabytek zespołu z Nowotańca, Jabe Pkhakadze. To właśnie taktyka gości poskutkowała szybko strzeloną bramką przez gruzina. Stal mogła odpowiedzieć po pięknym strzale Sadłochy ale świetnie w bramce spisał się Shishov. Po wyrównanej grze kolejny cios zadał Cosmos i dobre prostopadłe podanie na bramkę zamienił Kacper Pieniążek.

Drugą połowę bardzo odważnie zaczęła podrażniona Stal. Po kilku dogodnych zmarnowanych okazjach w końcu do siatki trafił były gracz KS-u Wiązownica, Michał Musik. Chwilę później było już 2:2, a podanie Plichty na bramkę zamienił Gaża.

Końcówka spotkania obfitowała w sporą liczbę bramek, a nie całe 5. minut po straconym golu odpowiedział Cosmos, gdzie po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Krystian Kalemba.

Ostatnie 10. minut należało już do graczy z Rzeszowa, którzy zasłużenie sięgnęli po kolejne sparingowe zwycięstwo. Najpierw ze świetnego podania skorzystał Kacper Plichta, a w ostatniej akcji meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową wykończył Augustyn.

Stal II Rzeszów - Cosmos Nowotaniec 4:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Pkhakadze, 0:2 Pieniążek, 1:2 Musik, 2:2 Gaża, 2:3 Kalemba, 3:3, Plichta 4:3 Augustyn.

Stal: Raciniewski - Koptyński, Paśko, Soja, Dubiel, Bartkowiak, Postupalski, Piątek, Sadłocha, Musik, Plichta. Trener: Karol Wójcik.

Cosmos: Shishov – Lyhovydko, Mykytsey, Hura, Petryk, Nahornyi, Verbnyy, Pieniążek, Pieszczoch, Pkhakadze, Khomchenko. Trener: Grzegorz Pastuszak.