Sparing. W starciu dwóch czwartoligowców o jedną bramkę lepszy Sokół Kolbuszowa Dolna

Tomasz Paryś
Mariola Wróblewska
Sokół Kolbuszowa Dolna rozpoczął okres meczów sparingowych od zwycięstwa z Błękitnymi Ropczyce 2:1.

Obie ekipy mierzyły się na stadionie mieleckiego MOSiR-u. W pierwszej połowie gole nie padły, ale po przerwie na dwubramkowe prowadzenie wyszedł Sokół. Błękitni odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, autorstwa zawodnika testowanego. Trener ropczyckiej drużyny Andrzej Szymański przyglądał się pięciu nowym zawodnikom. Smutną informacją jest kontuzja golkipera Łukasza Psiody, który doznał skręcenia i naderwania stawu skokowego jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań. Planowany powrót bramkarza do treningów to początek lutego.

W Sokole testowany był jeden zawodnik. Do gry natomiast został zatwierdzony Kacper Wątróbski, który ostatnio pozostawał bez klubu, a wcześniej występował w Czarnych Połaniec. Na wiosnę w Kolbuszowej Dolnej nie zobaczymy: Krzysztofa Szymańskiego (zrezygnował), Bartosza Markiewicza (powrót do KS-u Wiązownica), Wiktora Łuczyka (Resovia II) i Arkadiusza Barana (Wisłok Wiśniowa), zaś Kornel Kołacz ma kontuzje, która eliminuje go z gry do końca sezonu.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Błękitni Ropczyce 2:1 (0:0)

Bramki: Szczurek, Lewandowski - zawodnik testowany.