Sparingi. Testy w Wiązownicy, Przeworsku i Jarosławiu

KOSTEK, WAB, ARB
Łukasz Solski
Polonia Przemyśl bez pięciu zawodników wygrała w sparingu z Sokołem Sieniawa 2:0. KS Wiązownica w meczu z Grodziszczanką Grodzisko Dolne testował aż sześciu piłkarzy.

Polonia Przemyśl – Sokół Sieniawa 2:0 (1:0)

Bramki: Kuźniar, Gosa.

Gospodarze wystąpili bez pięciu zawodników (Trawka, Wanat, Skała, Jaroch, Cisek), a w Sokole zagrali pozyskani: Wojciech Tołpa (Piast Tuczempy), Paweł Pawlus (Siarka Tarnobrzeg) i Tomasz Czyrny (Orzeł Przeworsk). Pierwszy gol padł już w 3. minucie, kiedy obrońca Kuźniar dobił piłkę wybitą przez bramkarza po uderzeniu Gosy, powracającego do dawnej formy strzeleckiej. Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie w Polonii nie będzie testowanego pomocnika Kamila Kołodzieja, grającego ostatnio w sieniawskim Sokole, bo nie przystał na proponowane warunki finansowe.

Piast Tuczempy – JKS Jarosław 1:2 (1:0)

Bramki: Czub 18-wolny – Surmiak 48, Raba 88.

Piast zagrał bez Jarocha, Karkowskiego i Zająca, natomiast z czterema graczami, którzy są bliscy finalizacji umów z zespołem z Tuczemp. Jarosławianie testowali czterech nowych zawodników – trzech od zadań obronnych i jednego ofensywnego pomocnika.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – KS Wiązownica 2:5 (0:3)

Bramki dla Wiązownicy: Hołub trzy, Bartnik, Pawlak.

Wiązownica dokonywała kolejnych testów – w sumie sześciu graczy, w tym tylko dwóch, którzy już wcześniej byli sprawdzani w drużynie Bogusława Sierżęgi. Jedną z bramek zdobył Sebastian Pawlak, pozyskany z jarosławskiego JKS-u.

Jedność Niechobrz – Start Pruchnik 3:1 (1:1)

Bramka dla Startu: Wojtowicz.

Beniaminek z Pruchnika wystąpił składem, jakim dysponował w klasie okręgowej. Wszystko wskazuje na to, że w drużynie Arkadiusza Kiszki nie dojdzie do żadnych poważnych wzmocnień.

Orzeł Przeworsk – LKS Skołoszów 2:1 (1:0)

Bramki: Boratyn, Syk – M. Buczkowski

Zwycięstwo Orła powinno być wyższe. Na przeszkodzie stanął bramkarz gości, który kilkakrotnie popisał się wyśmienitymi interwencjami. W drużynie Skołoszowa wystąpił Tomasz Kud ostatnio grający w Piaście Tuczempy. Orzeł testował trzech zawodników. Jedną z bramek zdobył Mateusz Syk, powracający do Orła po kilku letniej przerwie.