Sparingowa porażka Handball Stali Mielec z Azotami Puławy na otwarcie nowej hali [ZDJĘCIA]

Grzegorz Kostka
Handball Stal Mielec (niebieskie koszulki) w pierwszym meczu sparingowym przegrała z Azotami Puławy. Anna Jajkiewicz
W Mielcu otwartą nową halę sportową. Na inaugurację obiektu m.in. rozegrano mecz sparingowy miejscowej Handball Stali Mielec z Azotami Puławy.

Superligowe Azoty Puławy pewnie wygrały w Mielcu, prowadząc już do przerwy 19:8. Mielczanie w pierwszej połowie mieli problemy z wykańczaniem akcji ofensywnych, co przełożyło się na tylko osiem rzuconych bramek. W drugiej połowie Stalowcy o wiele lepiej zaprezentowali się w ataku, rzucając szesnaście goli, jednak z końcowego zwycięstwa cieszyli się goście z Puław. Najwięcej bramek dla Azotów rzucił Marek Marciniak — osiem, oraz Dawid Fedeńczak — sześć. Był to pierwsze sparing mieleckiej drużyny w okresie przygotowawczym do rozgrywek Ligi Centralnej początek, której już we wrześniu.

Handball Stal Mielec — Azoty Puławy 24:38 (8:19)

Handball Stal: Dekarz, Nowikow, Maj — Stefani 1, Nowak 1, Kotliński 4, Graczyk 2, Valyntsau 1, Napierała 2, Kaźmierczak 2, Smoliński 4, Goliszewski 3, Przychodzeń, Osmola 2, Światłowski 1. Trener Rafał Gliński.